Eskişehir Ticaret Odası-Kosova Cumhuriyeti İş ve Yatırım Forumu -Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan…

  • Yazı boyutu
Eskişehir Ticaret Odası-Kosova Cumhuriyeti İş ve Yatırım Forumu
  -Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan…

Eskişehir Ticaret Odası-Kosova Cumhuriyeti İş ve Yatırım Forumu -Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Ustaibo: -"Türkiye ile Kosova arasında en kısa zamanda Serbest Ticaret Anlaşması imzalanacak"

Kosova Ticaret ve Sanayi Bakan Yardımcısı Cüneyd Ustaibo, Türkiye ile Kosova arasında en kısa zamanda Serbest Ticaret Anlaşması imzalanacağını belirtti.
     Ustaibo, Eskişehir Ticaret Odası (ETO) Konferans Salonu'nda düzenlenen "Eskişehir Ticaret Odası-Kosova Cumhuriyeti İş ve Yatırım Forumu"nda yaptığı konuşmada, Eskişehir ile daha çok ticaret ve işbirliği yapmak istediklerini söyledi.
     "Kosova'nın stratejik bir noktada olmasından dolayı AB üyesi olmayan ülkelerle de iş yapabilirsiniz" diyen Ustaibo, Türkiye ile Kosova arasında en kısa zamanda Serbest Ticaret Anlaşması imzalanacağını bildirdi. Ustaibo, "Bu anlaşmanın her iki tarafa da fayda sağlayacağı kanaatindeyim. Eskişehir ile ticaret hacmimizi yakın zamanda 2-3 katına çıkarmayı hedefliyoruz" dedi.
     Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Harun Karacan, ETO'nun 13 Kasım 2012'de Kosova Ticaret Odası ile işbirliği protokolü imzaladığını ifade ederek, "Kosova ile güçlü dostluk ilişkilerimizi ticari işbirliklerine çevirmemiz gerekiyor. Karşılıklı işbirliğimizi geliştirmeli, ticaretimizi de artırmalıyız" diye konuştu.
     Kosova ve Eskişehir'de faaliyet gösteren mobilya, inşaat, makine, tekstil, gıda sektöründeki firmaların temsilcilerinin de bir araya geldiği foruma, Kosova Milletvekili Hamze Balje, Kosova İş Adamları Derneği Başkanı Ediz Cabrat, Eskişehir'de öğrenim gören Kosovalı öğrenciler ve iş adamları katıldı.
    
    
    

Bu haberi 385 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir