Eskişehir'de "İller Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı" -Sanayi Genel Müdürü Süfyan…

  • Yazı boyutu
Eskişehir'de "İller Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı"
  -Sanayi Genel Müdürü Süfyan…

Eskişehir'de "İller Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı" -Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu: "Türkiye'de hukuk, demokrasi ve sanayi, tam bir eşik ve dönüşüm noktasında"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Sanayi Genel Müdürü Süfyan Emiroğlu, Türkiye'de hukukun, demokrasinin ve sanayinin, tam bir eşik ve dönüşüm noktasında olduğunu söyledi.
     Emiroğlu, Eskişehir Sanayi Odası Konferans Salonu'ndaki 1. Grup İller Bölgesel İşbirliği ve Değerlendirme Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin son yıllarda gösterdiği gelişmelerin uluslararası toplantılarda da fark edildiğini kaydetti.
     Son yıllarda yapılan uluslararası toplantılarda, Türk milletine imrenerek bakıldığını ifade eden Emiroğlu, şöyle konuştu:
     "Türkiye'nin yapacağı daha çok şey var. İhracatımız büyük bir ilerleme kaydetti. Buna bağlı olarak ithalatımızda da ciddi bir ilerleme sağlandı. Türkiye'de hukuk, demokrasi ve sanayi, tam bir eşik ve dönüşüm noktasında. Türkiye'nin 2023 hedefleri ilk açıklandığında 'acaba olabilir mi-' diye herkes bakıyordu. Ancak biz bunun olabileceğini gördük. Gerçekten herkes bu noktaya doğru inanarak gitmeye başladı. Bir kanaviçe gibi hedefe yürüme noktasında, hedefe titizlikle bakacağız. Türkiye önümüzdeki 10 sene içerisinde dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına girecek. Sadece biz değil, yurt dışındaki önemli kuruluşlar, satıcılar ve bilim adamları da bu hedeflere ulaşabileceğimizi düşünüyor. Çünkü, Türkiye'nin bu konuda ciddi bir kapasitesi var."
     Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı İl Müdürü Ramazan Kaya ise böyle bir toplantıya ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
     Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi'nin Türkiye'nin en büyük organize sanayi bölgelerinden birini olduğunu anımsatan Kaya, "Eskişehir sanayisi, Türkiye üretimiyle ilgili rakamlara bakıldığında, boraks, dizel lokomotif ve uçak motorları üretiminde ülke üretiminin yüzde 100'ünü, soğutucu kompresör üretiminde ülke genelinin yüzde 95'ini karşılıyor" dedi.
     Eskişehir Sanayi Odası Başkanı Savaş Özaydemir de Türkiye'de sanayicilerin özellikle cari açık konusunda eğitilmesi gerektiğini vurguladı.
     Toplantıya, Eskişehir Vali Yardımcısı Nurullah Naci Kalkancı, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen ile Ankara, Sivas, Aksaray, Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Karabük ve Yozgat'ın Bilim, Sanayi ve Teknoloji il müdürleri ile bakanlığa bağlı kuruluşların il temsilcileri katıldı.
    
    
    

Bu haberi 296 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir