"Eski Pijamanızı Getirin, Yenisine Daha Az Ödeyin" kampanyası -Afyonkarahisar'da bir mağazaya eski…

  • Yazı boyutu
"Eski Pijamanızı Getirin, Yenisine Daha Az Ödeyin" kampanyası
  -Afyonkarahisar'da bir mağazaya eski…

"Eski Pijamanızı Getirin, Yenisine Daha Az Ödeyin" kampanyası -Afyonkarahisar'da bir mağazaya eski pijamalarını getirenler, yeni pijamaları daha ucuz fiyatlarla satın alabiliyor

Afyonkarahisar'da bir firma tarafından düzenlenen kampanya kapsamında eski pijamalarını getiren kişiler, yeni pijamaları daha ucuz fiyatlarla satın alabiliyor.
     Kurtuluş Caddesi'nde, bir iç giyim firmasınca açılan mağazada, "Eski Pijamanızı Getirin, Yenisine Daha Az Ödeyin" kampanyası başlatıldı.
     Özellikle kadınların ilgi gösterdiği kampanya kapsamında geri dönüşüme kazandırmak amacıyla eski pijamaları toplayan firma, yeni pijamaları daha ucuz fiyatlarla satıyor.
     Firmanın ortaklarından İbrahim Eroğlu, AA muhabirine, kampanyayı ilk olarak Bursa'da yaptıklarını ve yoğun ilgi gördüklerini söyledi.
     Geri dönüşüme gönderdikleri eski pijamaların ipliklerinden çorap, iç çamaşırı ve pijama gibi ürünler üretildiğini belirten Eroğlu, şöyle konuştu:
     "Pijamanın eski, yırtık olması hiç önemli değil. Bunlar sonuçta iplik fabrikasına gidiyor ve ekonomiye kazandırılıyor. Vatandaşlarımızın takım olarak getirdiği erkek, kadın ve çocuk pijamalarını 4 liradan alıyoruz. Aldıkları bir üründe 4 lira indirim yapıyoruz. Vatandaşlar eski pijamaları bez olarak kullanıyor ya da çöpe atıyor. Biz de bunları değerlendirmek istiyoruz. Kampanyamız başladığından bu yana özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi."
     Mağazaya eski pijama getiren vatandaşlardan bazıları da eskiden çöpe attıkları veya toz bezi yaptıkları pijamaların değerlendirilip ekonomiye kazandırılmasından memnuniyet duyduklarını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 370 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir