Eski Büyükdere Vapur İskelesi binası özelleştiriliyor

  • Yazı boyutu
Eski Büyükdere Vapur İskelesi binası özelleştiriliyor

Eski Büyükdere Vapur İskelesi binası özelleştiriliyor

Özelleştirme İdaresi Başkanlığı (ÖİB), Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi (TDİ) mülkiyetinde bulunan Sarıyer Eski Büyükdere Vapur İskelesi binasının "işletme hakkı devri" yöntemiyle özelleştirilmesi için ilana çıktı.
     ÖİB'nin duyurusuna göre, 1.236,42 metrekare büyüklüğünde, altında dükkanları bulunan kargir Eski Büyükdere Vapur İskele binası, 36 yıl süreyle işletme hakkının verilmesi yöntemiyle özelleştirilecek.
     Geçici teminat bedeli 800 bin dolar olarak belirlenen ihale için istekliler tekliflerini 1 Mart 2013 tarihine kadar verebilecekler.
     İhale dokümanı da 1.500 lira karşılığında İdare'den temin edilebilecek.
     Boğaziçi doğal ve tarihi sit bütününde ve Boğaziçi Öngörünüm Bölgesinde kalan taşınmaz, İstanbul 3 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulunun kararı ile 2. Grup Korunması gerekli taşınmaz kültür varlığı olarak tescilli bulunuyor.
     Kurul kararları uyarınca ancak özgün kullanımı nedeniyle ticaret (pasaj, kafeterya, lokanta, günübirlik, turizm sergi alan...vb) ve kültürel işlevler verilmek suretiyle hazırlanacak projelerinin uygunluğu konusunda ilgili mevzuat gereği, 3 Numaralı Kültür Varlıkları Koruma Kurulu ve 4 numaralı Tabiat Varlıkları Bölge Komisyonundan görüş ve izin/onay alınması gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir