ESİDEF, İslam Kalkınma Bankası yetkililerini ağırlayacak

  • Yazı boyutu
ESİDEF, İslam Kalkınma Bankası yetkililerini ağırlayacak

ESİDEF, İslam Kalkınma Bankası yetkililerini ağırlayacak

Ege ve Batı Akdeniz Sanayici ve İşadamları Federasyonu (ESİDEF), merkezi Cidde'de bulunan dünyanın önde gelen finans kurumlarından İslam Kalkınma Bankası'nın bünyesinde bulunan Uluslararası İslami Ticaret Finans Şirketi (International Islamic Trade Finance Corporation) ITFC'den yetkilileri ağırlayacak.
     ESİDEF'ten yapılan yazılı açıklamaya göre, federasyon üyesi firmaları bilgilendirme amaçlı düzenlenecek program 22 Ekim Pazartesi günü gerçekleştirilecek.
     ESİDEF Başkanı Mustafa Özkara, Dünya Bankası'nın kuruluşu IFC'ye karşılık İslam Kalkınma Bankası'nın da ITFC adlı kuruluşunun İslam ülkelerinde özel sektöre kredi verdiğini, Türk şirketlerin de buradan 'murabaha' kredisi kullanabildiğini belirtti.
     Özkara açıklamada, "Misafirimiz olacak yetkililer, başta üyelerimiz olmak üzere tüm bölge iş adamlarımıza kalkınma ve büyüme adına destek vermek için bilgilendirme toplantısı ve saha çalışması yapacaklar. ESİDEF olarak dünya ölçeğinde önemli bir aktör olma yolunda bu tür organizasyonların kaçınılmaz fırsatlar olduğunu düşünüyoruz" ifadelerini kullandı.
    
    
    

Bu haberi 158 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir