Erzurum OSB'nin suyu artık ücretsiz -EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bakaç: "Bölgemizde elektrik…

  • Yazı boyutu
Erzurum OSB'nin suyu artık ücretsiz
  -EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bakaç: "Bölgemizde elektrik…

Erzurum OSB'nin suyu artık ücretsiz -EOSB Yönetim Kurulu Başkanı Bakaç: "Bölgemizde elektrik sarfiyatı ve su kaçakları önlendiği için su, maliyeti minimum seviyelere çekildi. Tüm sanayicimize su, 1 Eylül'den itibaren bedelsiz verilecek"

Erzurum Organize Sanayi Bölgesi (EOSB) Yönetim KUrulu Başkanı Zülküf Bakaç, "Bölgemizde elektrik sarfiyatı ve su kaçakları önlendiği için su maliyeti minimum seviyelere çekildi. Tüm sanayicimize su, 1 Eylül'den itibaren bedelsiz verilecek" dedi.
     Bakaç, oda binasında düzenlediği basın toplantısında, 2009 yılında göreve geldiklerinde OSB'de 93 parsel olduğunu belirtti.
     2009 yılında 93 parselin 33'ünün aktif olduğunu hatırlatan Bakaç, "Yönetim kurulu olarak kendimize program yaptık. Parsel sayısı 125'e çıkarıldı. Pasif parsel sayısı 6'ya düşürüldü" dedi.
     Bölgede istihdamı arttırmak için çalışma yaptıklarını ifade eden Bakaç, toplam istihdam sayısının yaklaşık 4 bin kişiye ulaştığını söyledi.
     OSB'de enerji nakil hatlarının 1975 yılından kaldığını dile getiren Bakaç, "37 yıldır kullanılan bu enerji nakil hatları artık sanayicimizin ihtiyaçlarına cevap verememektedir. İleriye dönük kurulacak işletmelerin de tüketimleri dikkate alınarak proje oluşturulmuştur" diye konuştu.
     Bakaç, 2011 yılında OSB'nin 11 trafo bölgesine ayrıldığını, yaklaşık 50 kilometre kablo hattının yer altına alındığını ifade ederek, 2012 yılında OSB'de arıza meydana gelmediğini, olası lokal kesintilerden de sanayicinin etkilenmediğini belirtti.
     OSB'nin kuruluşundan beri 37 yıldır kullanılan içme suyu hatlarının da yenilendiğini dile getiren Bakaç, şunları kaydetti:
     "Bölgemizin kuruluş yılında yapılan su dağıtım istasyonu hem ihtiyaca cevap verememesi hem de kurulumu yapılan su kuyularından iki adet 37 kilovatlık motor ile dağıtım istasyonuna suyun aktarılması buradan yine 37 kilovatlık iki motor ile tesisata verilmesi, ayrıca verilen suyun yaklaşık yüzde 75'inin toprağa gitmesi yüksek enerji maliyetine neden olmaktaydı. Yeni su deposu ve terfi istasyonu yapıldı. Motor gücüne ihtiyaç duyulmadan kuyudan depoya su aktarımı sağlanmış ve buradan iki adet 24 kilovatlık motorlarla tüm hatta aynı basınçta su verilmesi sağlanmış oldu. Bölgemizde elektrik sarfiyatı ve su kaçakları önlendiği için su maliyeti minimum seviyelere çekildi. Tüm sanayicimize su, 1 Eylül'den itibaren bedelsiz verilecek."
    
    
    

Bu haberi 209 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir