Erzincanlılar, 95. kurtuluş yıl dönümünde buluşuyor -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı…

  • Yazı boyutu
Erzincanlılar, 95. kurtuluş yıl dönümünde buluşuyor
  -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı…

Erzincanlılar, 95. kurtuluş yıl dönümünde buluşuyor -Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Erzincan'ın 95. kurtuluş yıl dönümünün Erzincan'da yapılan etkinliklerine katılamayanlar için İstanbul'daki etkinliklerine katılma imkanı doğdu"

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, "Erzincan'ın 95. kurtuluş yıl dönümünün Erzincan'da yapılan etkinliklerine katılamayanlar için de İstanbul'daki etkinliklerine katılma imkanı doğdu" dedi.
     Bakan Yıldırım, yaptığı açıklamada, İstanbul ve çevre illerde yaşayan Erzincanlıların yoğun katılımıyla kurtuluş yıl dönümlerinin çok renkli geçtiğini hatırlatarak, kurtuluş günlerinin çok anlamlı olduğunu, ecdadın verdiği mücadeleyi, bu vatanı nasıl savunduklarını hatırlatan önemli günler olduğunu ifade etti.
     13 Şubat'ın Erzincan için özgürlüğün, bağımsızlığın, hürriyetin anlam bulduğu çok önemli ve anlamlı bir gün olduğuna dikkati çeken Yıldırım, şunları kaydetti:
     "Erzincan'ın 95. kurtuluş yıl dönümünün Erzincan'da yapılan etkinliklerine katılamayanlar için de İstanbul'daki etkinliklerine katılma imkanı doğdu. Böylesine şanlı bir günü yad edeceğimiz kurtuluş şölenine, İstanbul ve çevre illerde yaşayan Erzincanlı hemşehrilerimizin katılmalarını bekliyorum. Bir taraftan şanlı tarihimizi yeniden hatırlarken, öte yandan uzun zamandan beri göremediğimiz, hemşehrilerimizi görme, hasret giderme fırsatı yakalamış olacağız."
     Erzincan'ın 95. Kurtuluş Yıl Dönümü Şöleni, 24 Şubat 2013 Pazar günü saat 12.00'da Bakırköy Sinan Erdem Kapalı Spor Salonu'nda Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım'ın katılımlarıyla yapılacak.
     Erzincanlı Sanayici ve İş Adamları Derneği (ERSİAD) ve Erzincan Kültür Eğitim Vakfı'nın (EKEV) organize ettiği kurtuluş şöleninde, Ebru Gündeş ve Hüseyin Turan konser verecek.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir