"Erteleme doğru bir karar"

  • Yazı boyutu
"Erteleme doğru bir karar"

Oda ve borsa seçimlerinin ertelenmesi. UTİB Başkanı Burkay: "Erteleme doğru bir karar"

Uludağ Tekstil İhracatçıları Birliği (UTİB) Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) genel kurul dışındaki organlarının seçim tarihleri ile oda ve borsa organlarının seçim tarihlerinin ertelenmesine dair Bakanlar Kurulu kararını, "olumlu bir gelişme" olarak gördüklerini bildirdi.
     Burkay, yazılı açıklamasında, "Seçimlerin mayıs ayına ertelenmesini, seçimler için çalışmalarını sürdüren adaylar açısından olumlu bir gelişme" olarak gördüklerini vurgulayan Burkay, "Erteleme, doğru ve yerinde bir karar. Daha demokratik ve katılımcı bir süreç yaşanması için önemli bir adım atıldığı kanaatindeyim" değerlendirmesinde bulundu.
     TOBB'un uzun süre üzerinde çalıştığı, şirketlerin ekonomik faaliyetlerinin sınıflandırıldığı NACE sistemi sonrasında mesleki komite yapılarında karmaşa ve itirazlar yaşandığını dile getiren Burkay, şunları kaydetti:
     "Yaşanan süreçte Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'na bununla ilgili 18 bin şikayet gitti. Belirsizliğin tam olarak ortadan kalkmadığı bir tarihe seçim koymak, aday olmak, hatta oy kullanmak isteyen herkesi sıkıntıya soktu. Alınan erteleme kararıyla, aynı meslek grubunda faaliyet gösteren şirketlerin farklı komitelere dağıtılmasına yönelik itirazlar çözümlenebilir. Oy kullanmak isteyen üyelerin gerekli bürokratik işlemlerini tamamlayabilmesi ve aday olacak kişilerin daha iyi hazırlık yapabilmesi de sağlanmış olacak. Ülkemiz ve iş dünyamız için hayırlı olmasını diliyorum."
    
    
    


Bu haberi 455 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir