Erdemli'deki sel -Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever: "Selde zarar görenlere toplam 1…

  • Yazı boyutu
Erdemli'deki sel
  -Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever:
  "Selde zarar görenlere toplam 1…

Erdemli'deki sel -Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever: "Selde zarar görenlere toplam 1 milyon liralık acil nakit yardımı yaptık"

Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Erdemli ilçesinde 9 Kasım'da meydana gelen selde zarar görenlere toplam 1 milyon liralık acil nakit yardımı yaptıklarını söyledi.
     Sever, beraberinde AK Parti Mersin Milletvekili Nebi Bozkurt, AK Parti İl Başkanı Merter Mekin Salt ile AK Parti Erdemli ilçe teşkilatının Öğretmen Evi'nde düzenlediği 7. Danışma Meclisi toplantısına katıldı.
     Sever, burada yaptığı konuşmada, ilçede 9 Kasım'da meydana gelen selde zarar gören vatandaşların yaralarının sarılmaya başlandığını ifade etti.
     Selde zarar görenler ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Sever, "Selde, evleri sular altında kalan ailelere 2 bin 500'er lira, iş yeri zarar görenlere ise 2 biner lira olmak üzere toplam 1 milyon liralık acil nakit yardımı yaptık. Tarım alanları zarar gören çiftçilerin ise tarımsal kredi borçlarının 1 ya da 1,5 yıl ertelenmesi için çalışma yapıyoruz" dedi.
     Sever, Türkiye'nin Avrupa ve gelişmiş ülkelerin kıskandığı bir ülke haline geldiğini belirterek, şunları kaydetti:
     "Sağlık, eğitim, dış politika, ekonomi, turizm ve ulaştırma konularında müthiş bir hamle yapıldı. 2002 yılında 230 milyar dolar olan milli hasılamız 2011 yılı itibarıyla 772 milyar dolar olmuştur. İhracatımızı ise 36 milyar dolardan 135 milyar dolara, yıl sonuna kadar ise 150 milyar dolara çıkartmayı hedeflemekteyiz. Hükümetimiz, dünyadaki tüm ekonomik olumsuzluklara rağmen kalkınma hamlesini sürdürmeye devam ederken, 2023 vizyonunda da ihracatımızı 500 milyar dolara, kişi başına geliri ise 25 bin dolara çıkartmayı amaçlamaktadır. Bizler de bu hedefe ulaşmak için var gücümüz ile çalışmaktayız."
    
    
    

Bu haberi 195 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir