EPDK'nın LPG denetimleri açıklaması

  • Yazı boyutu
EPDK'nın LPG denetimleri açıklaması

LPG denetimlerinde alınan numunelerin laboratuvarlardaki analizlerinde bazı şirketlerin ürünlerinin teknik düzenlemelerde belirtilen standartlara uygun olmadığı sonucuna ulaşılmıştır"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'ndan (EPDK) yapılan açıklamada, LPG denetimlerinde alınan numunelerin laboratuvarlardaki analizlerinde bazı şirketlerin ürünlerinin teknik düzenlemelerde belirtilen standartlara uygun olmadığı sonucuna ulaşıldığı belirtilerek, "Konu Kurulumuz tarafından tüm boyutları ile değerlendirilecek ve gerekli soruşturma sonucunda şirketlere yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusu da ancak bu süreç sonucunda karara bağlanacaktır" denildi.
     EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde yer alan "LPG'si kalitesiz çıkan iki büyük markanın lisansının iptal edileceğine" yönelik haberlerin gerçeği yansıtmadığı kaydedildi.
     Kurum tarafından Türkiye çapında tüm dağıtım şirketlerine yönelik yapılan denetimlerde LPG numunelerinin alındığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
     "Bu numunelerin laboratuvarlardaki analizlerinde bazı şirketlerin ürünlerinin teknik düzenlemelerde belirtilen standartlara uygun olmadığı sonucuna ulaşılmıştır. Konu Kurulumuz tarafından tüm boyutları ile değerlendirilecek ve gerekli soruşturma sonucunda şirketlere yaptırım uygulanıp uygulanmayacağı konusu da ancak bu süreç sonucunda karara bağlanacaktır. Konuyla ilgili idari işlemler tamamlanıp karara bağlanmadan, tüketiciler nezdinde şüphe uyandıracak şekilde 'LPG dağıtım şirketlerinin kalitesiz mal sattığı ve bu nedenle lisanslarının iptal edileceği" şeklindeki değerlendirmeler gerçeği yansıtmamaktadır."
    
    
    


Bu haberi 368 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir