EPDK'dan elektrik tarifesi açıklaması: -"1 Ekim 2012 tarihinden geçerli olacak elektrik…

  • Yazı boyutu
EPDK'dan elektrik tarifesi açıklaması:
  -"1 Ekim 2012 tarihinden geçerli olacak elektrik…

EPDK'dan elektrik tarifesi açıklaması: -"1 Ekim 2012 tarihinden geçerli olacak elektrik tarifelerine yönelik çalışmalar sürmektedir"

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 1 Ekim 2012 tarihinden geçerli olacak elektrik tarifelerine yönelik çalışmaların sürdüğünü bildirdi.
     EPDK'dan yapılan açıklamada, elektrik tarifelerine yönelik çalışmaların sürdüğü ve Kurum tarafından bugün herhangi bir resmi açıklamanın yapılmayacağı kaydedildi.
     Elektrik fiyatları Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim olmak üzere her 3 ayda bir belirleniyor.
     Kurul, bugün ve yarın yapacağı toplantılarda, dağıtım şirketlerinin TETAŞ, Elektrik Üretim Anonim şirketi (EÜAŞ) ve serbest piyasadan aldıkları enerji maliyetleri dikkate alarak nihai tüketici ilgilendiren tarifeleri belirleyecek.
     Halen güç bedeli hariç elektrik fiyatları tek zamanlı tarifede konutlar için kilovatsaat başına 25,886 kuruş, ticarethaneler için 26,458 kuruş, sanayide orta gerilim aboneleri için 21,855 kuruş, alçak gerilim aboneleri için 23,687 kuruş, şehit aileleri ve muharip malul gaziler için 13,893 kuruş, tarımsal sulama için 22,547 kuruş, aydınlatma için 24,729 kuruş düzeyinde bulunuyor.
    
    
    

Bu haberi 151 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir