EPDK'dan "aydınlatma" açıklaması

  • Yazı boyutu
EPDK'dan "aydınlatma" açıklaması

EPDK'dan "aydınlatma" açıklaması

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), alt geçit gibi yerlerin aydınlatılmasının dağıtım şirketinin yükümlülüğünde olduğunu belirterek, bu konuda yapılması gereken yeni bir düzenlemenin olmadığını bildirdi.
     EPDK'dan yapılan yazılı açıklamada, son günlerde bazı gazetelerde alt geçit aydınlatmalarıyla ilgili sorunlar yaşandığı ve konuda EPDK'dan düzenleme beklendiği yönünde haberlerin çıktığı anımsatıldı.
     Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun 6 Haziran'daki toplantısında Aydınlatma Yönetmeliği'nde düzenlemeye gittiğinin vurgulandığı açıklamada, toplantıda alınan şu karara yer verildi:
     "Dağıtım şirketi, dağıtım bölgesindeki yerleşim yerlerinde bulunan otoyollar hariç, kamunun genel kullanımına yönelik meydan, bulvar, cadde, sokak, yaya yolu, sahil şeridi yürüme yolu, araç veya yaya alt ve üst geçidi, tünel ve köprülü kavşak aydınlatmasından ve bunlara ait gerekli aydınlatma sistemleri ve ölçüm sistemlerinin tesis edilmesi ve işletilmesinden sorumludur. Bu sorumluluk, imar planlarında cadde veya sokak olarak belirlenen meskun yerlerin tamamını kapsar.
     Bu kapsamda alt geçit gibi yerlerin aydınlatılmasının dağıtım şirketinin yükümlülüğünde olduğu düzenlenmiş olup, bu konuda Kurulumuz tarafından yapılması gereken yeni bir düzenleme yoktur."
    
    
    


Bu haberi 325 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir