EPDK, 5 şirketin lisansını iptal etti

  • Yazı boyutu
EPDK, 5 şirketin lisansını iptal etti

EPDK, 5 şirketin lisansını iptal etti

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), yılda 60 bin ton beyaz ürün (motorin, benzin) satış yükümlülüğünü yerine getirmeyen dağıtıcı lisansı sahibi 5 şirketin lisansını iptal etti.
     EPDK'nın 21 Haziran 2012 tarihli toplantısında alınan karara göre, "Ozan Enerji LPG Akaryakıt Dağıtım ve Nakliye Ticaret Anonim Şirketi, Cen Petrol Ürünleri Madeni Yağlar Dağıtım Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Link Kimya Petrol Ürünleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Parkoil Petrol Ürünleri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, Pars Petrol Madeni Yağlar İthalat İhracat Pazarlama Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi"nin dağıtım lisansı, 21 Eylül 2012 tarihinden geçerli olmak üzere iptal edildi.
     Söz konusu dağıtıcı lisansı sahibi tüzel kişilerin dağıtım faaliyetlerini sona erdirmeden en az 3 ay önce bayilerini durumdan haberdar etmesi ve lisanslı bayilerin söz konusu karar tarihinden itibaren yeni bir dağıtıcı ile yapılan bayilik sözleşmelerini de 3 ay içerisinde EPDK'ya ibraz ederek lisans tadil talebinde bulunmaları gerekiyor.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir