Engelli öğrencilere 2013 yılında ödenecek burs miktarları belirlendi

  • Yazı boyutu
Engelli öğrencilere 2013 yılında ödenecek burs miktarları belirlendi

Engelli öğrencilere 2013 yılında ödenecek burs miktarları belirlendi

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Ocak 2013 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özürlü öğrencilere katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 386 lira, grup eğitimi için 109 lira burs verecek.
     Maliye Bakanlığı'nın konuya ilişkin, "2013 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliği" Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Tebliğe göre, özürlü bireylerin destek eğitim giderlerinin bütçeden karşılanacak kısmına ilişkin olarak, Özel Öğretim Kurumları Kanunu kapsamında açılan özel eğitim okulları ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde özürlü bireylere verilen destek eğitiminin bütçeden karşılanacak kısmı; katma değer vergisi hariç olmak üzere bireysel eğitim için aylık 386 lira, grup eğitimi için 109 lira olarak belirlendi.
     Belirlenen tutarlar, Milli Eğitim Bakanlığı bütçesine bu amaçla konulan ödenekten, bu tutarları aşan kısmı ise ilgililer tarafından karşılanacak.
     Tebliğ, 1 Ocak 2013 tarihinden geçerli olmak üzere yürürlüğe girdi.
    
    
    

Bu haberi 174 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir