Enflasyon verileri... -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Manşet enflasyon…

  • Yazı boyutu
Enflasyon verileri...
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert:
  -"Manşet enflasyon…

Enflasyon verileri... -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -"Manşet enflasyon beklentilerin üzerinde ancak çekirdek enflasyonda düşüş sürüyor"

Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, manşet enflasyonun beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini ancak çekirdek enflasyonda düşüşün sürdüğünü kaydetti.
     TÜİK tarafından açıklanan ağustos ayı verilerini AA muhabirine değerlendiren Cömert, manşet enflasyonun beklentilerin üzerinde gerçekleştiğini ancak çekirdek enflasyonda düşüş sürdüğünü belirterek, Merkez Bankası'nın da daha önce piyasaya bu konuda sinyal verdiğini söyledi.
     Gıda fiyatlarında korkulduğu kadar bir artış olmamasının da olumlu olduğuna dikkat çeken Cömert, "Bu nedenle Merkez Bankası'nın faiz konusundaki tavrını değiştirmesini beklemiyoruz" dedi.
     "Net bir şekilde sinyali verildiği üzere 18 Eylül'deki toplantıda faiz koridorunun tavanının 50 baz puan indirilmesini bekliyoruz" ifadesini kullanan Cömert şunları kaydetti:
     "Bu da tahvil piyasası için önemli bir destek olacaktır. Kısa vadede gösterge tahvil faizinin yüzde 7,5-7,7 bileşik aralığında dalgalanmasını, enflasyondaki gerilemenin ekim ayı ile birlikte hızlanması sonrasında ise yüzde 7 bileşiğe doğru gerilemesini bekliyoruz"
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir