Enflasyon son bir yılın en düşüğünde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"Gösterge…

  • Yazı boyutu
Enflasyon son bir yılın en düşüğünde
  -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge:
  -"Gösterge…

Enflasyon son bir yılın en düşüğünde -Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge: -"Gösterge tahvilde şu an için yüzde 7 önemli direnç seviyesi" -"Fakat MB'nin olası faiz indirimi ve derecelendirme kurumlarından gelecek haberlere göre bu seviyenin sınırlı olmak şartı ile aşağı doğru zorlanabileceğini düşünüyoruz"

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Cem Tözge, "Gösterge tahvilde şu an için yüzde 7 önemli direnç seviyesi, fakat MB'nin olası faiz indirimi ve derecelendirme kurumlarından gelecek haberlere göre bu seviyenin sınırlı olmak şartı ile aşağı doğru zorlanabileceğini düşünüyoruz" dedi.
     TÜİK tarafından açıklanan Ekim ayı enflasyon verilerine ilişkin değerlendirmede bulunan Tözge, "Beklentinin bir miktar altında gelen enflasyon datası sonrası Merkez Bankası toplantısından 50 baz puan indirim beklentimizi koruyoruz" ifadelerini kullandı.
     Tözge, "Gelen enflasyon datasının şu an için faizler üzerindeki nötr seviyede olacak gibi. Gösterge tahvilde şu an için yüzde 7 önemli direnç seviyesi, fakat MB'nin faiz indirimi ve derecelendirme kurumlarından gelecek haberlere göre bu seviyenin sınırlı olmak şartı ile aşağı doğru zorlanabileceğini düşünüyoruz" öngörüsünde bulundu.
     Tözge, şunları kaydetti:
     "Gösterge tahvilin bileşik faizinde yüzde 7,15 - 7,00 normal koşullarda hareket edeceğimiz seviye olarak gözükmekte. Olumlu senaryoda ise yüzde 6,75-6,80 bölgesi hedeflenebilir. Beklentilerin çok altında gelen ÜFE rakamı ise önümüzdeki dönemde TÜFE enflasyonunda düşük seyrin devam edebileceğinin bir göstergesi olarak algılanabilir. Bugün ve yarın yapılacak ihaleler öncesi faizlerde bir miktar satış baskısı görebiliriz, ihaleler sonrası baskı azalacağından olumlu hareketin devamını görebiliriz."
    
    
    

Bu haberi 115 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir