Enez Limanı için işletme ruhsatı başvurusu -Belediye Başkanı Çayır: -"Limanın işletme ruhsatını…

  • Yazı boyutu
Enez Limanı için işletme ruhsatı başvurusu
  -Belediye Başkanı Çayır:
  -"Limanın işletme ruhsatını…

Enez Limanı için işletme ruhsatı başvurusu -Belediye Başkanı Çayır: -"Limanın işletme ruhsatını almak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na müracaatımızı yaptık"

Enez Belediye Başkanı Ahmet Çayır, "Enez Limanı'nın işletme ruhsatını almak için Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na müracaatımızı yaptık" dedi.
     Çayır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, söz konusu limanın, Yunanistan ve diğer Balkan ülkeleri ile rahat ticaret yapılması açısından uygun olduğunu söyledi.
     Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı yetkililerinin Enez Limanı'nda işletme ruhsatıyla ilgili inceleme yaptığını belirten Çayır, şunları kaydetti:
     "Enez Limanı'nın işletme ruhsatını almak için Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na müracaatımızı yaptık. Türkiye'de limanların derinlik tespitleri yapılıyor. Buraya gelen ekip de ölçümleri yaptı, derinlik haritasına baktı. Teknik heyet, Enez Limanı'nın faaliyete geçirilebilmesi için kıyı tesisi işletme müracaatı ile ilgili çalışma yapıyor. Ekiple birlikte limanı dolaştık, şartlar çok uygun. Gerekli eksikliklerin tamamlanmasının ardından limanın faaliyete geçirilmesi için önümüzde hiçbir engel görünmüyor. Yasal prosedürler tamamlandıktan sonra limanı yaz sezonuna yetiştirmek istiyoruz."
    
    
    

Bu haberi 380 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir