Enerji Verimliliği Sertifikalandırma -Yetki belgesi yenilenmeyen kurum veya şirketler kursiyer…

  • Yazı boyutu
Enerji Verimliliği Sertifikalandırma 
  -Yetki belgesi yenilenmeyen kurum veya şirketler 
  kursiyer…

Enerji Verimliliği Sertifikalandırma -Yetki belgesi yenilenmeyen kurum veya şirketler kursiyer dosyalarını 6 ay içinde yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma teslim edecek

Enerji Verimliliği Eğitimi konusunda yetki belgesini yenilenmeyen kurum veya şirketler, kursiyer dosyalarını 6 ay içinde yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma teslim edecek.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Enerji Verimliliği Eğitim ve Sertifikalandırma Faaliyetleri Hakkında Tebliğ'de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayındı.
     Buna göre, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü, yetkilendirilmiş kurumlar ve şirketler düzenledikleri enerji verimliliği eğitim programlarına katılan kursiyerlerin dosyalarını tutmakla ve her bir kursiyer için ayrı ayrı dosya düzenlemekle yükümlü olacak.
     Yetkilendirilmiş kurumlar veya şirketlerden yetki belgesi yenilenmeyenler, kursiyer dosyalarını, yetki belgelerinin süresinin bitimini takip eden en geç 6 ay içinde, yetki belgesini aldıkları Genel Müdürlüğe veya yetkilendirilmiş kuruma tutanakla teslim edecek.
     Etüt-proje eğitimlerinin sınıf ve laboratuvar ortamında verilen kısımlarına katılarak, sınavlara giren ve başarılı olanlardan etüt ve proje çalışması yapmamış olanlar, 1 mart 2013'e kadar sanayi veya bina sektöründe etüt ve proje çalışması yapma şartını yerine getirecek. Ancak, kursiyerin geçerli bir mazeret sunması ve eğitimi veren kurum veya kuruluşun bu mazereti uygun görmesi halinde, sürenin bitiminden itibaren en fazla 3 aylık ek bir süre daha verilebilecek.
     Hükümlerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı'nın yürüteceği Tebliği, bugün itibariyle yürürlüğe girdi.
    
    
    

Bu haberi 168 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir