Enerji verimliliği hizmetleri

  • Yazı boyutu
Enerji verimliliği hizmetleri

Enerji verimliliği hizmetleri

Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu tarafından enerji verimliliğiyle ilgili eğitim, yetkilendirme ve izleme faaliyetleri çerçevesinde verilen yetki belgelerinin şirketin kusuru nedeniyle iptal edilmesi halinde herhangi bir hak ve tazminat talebinde bulunulamayacak.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın, "Enerji Verimliliği Hizmetlerini Yürütecek Kurum ve Kuruluşlara Yetki Belgesi Verilmesi Hakkında Tebliğde Değişik Yapılmasına Dair Tebliğ"i Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.
     Tebliğ ile "mevcut yetki belgelerinin geçerlilik süresi ve yenilenmesi" koşullarında değişikliğe gidildi. Buna göre bugün itibarıyla verilen yetki belgeleri sürelerinin sonuna kadar eğitim hizmeti verilebilmesi için eğitim hizmeti verenler veya vermek isteyenler gerekli bilgi ve belgeleri yetki belgesi aldıkları kurum veya kuruluşa sunacak.
     Yetki belgesi kapsamındaki faaliyetlerin enerji verimliliği mevzuatına uygun olarak gerçekleştirilmesi sağlanacak. Yetki belgesinin belirlenen koşullara aykırı davranışlar ve şirketin kusuru nedeniyle iptal edilmesi halinde herhangi bir hak ve tazminat talebinde bulunulamayacak.
     Tebliği'n "yetkilendirme sözleşmesi" başlıklı ek 10'unda yer alan "yetki belgesinin iptali" başlıklı 12'inci fıkraya yapılan ilaveye göre, Yenilenebilir Enerji Genel Müdürlüğü ile Enerji Verimliliği Koordinasyon Kurulu tarafından enerji verimliliğiyle ilgili eğitim, yetkilendirme ve izleme faaliyetleri çerçevesinde verilen yetki belgelerinin şirketin kusuru nedeniyle iptal edilmesi halinde herhangi bir hak ve tazminat talebinde bulunulamayacak.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir