Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Yalnızca bu ülkenin idaresine irade koyanlar değil,…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Yalnızca bu ülkenin idaresine irade koyanlar değil,…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Yalnızca bu ülkenin idaresine irade koyanlar değil, aynı zamanda bütün sektörler, bir kristal vazo gibi çatlamasına ve kırılmasına müsaade etmeyeceğimiz bir siyasi istikrarı muhafaza etmek durumundadırlar" -"Türkiye yalnızca ekonomisiyle, idaresiyle değil aynı zamanda beyniyle, zihniyle, kalbiyle, bütün kabiliyetleriyle büyüyor. Yani 'obez' bir büyüme barındırmıyor"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Yalnızca bu ülkenin idaresine irade koyanlar değil, aynı zamanda bütün sektörler bir kristal vazo gibi çatlamasına ve kırılmasına müsaade etmeyeceğimiz bir siyasi istikrarı muhafaza etmek durumundadırlar" dedi.
     Ayazağa'daki Kaan Heliport'un açılışında konuşan Yıldırım, tesisin kurulmasında emeği geçenleri tebrik etti. Tesisin, büyüyen, gelişen ve ilerleyen Türkiye'nin en önemli göstergelerinden biri olduğunu dile getiren Yıldız, "Türkiye'de oluşan yurt içi tasarrufların, bundan sonra birçok kabiliyetlerinin önünü açan bir tarzda gelişmesini hep beraber izliyoruz. Bu yatırım 10 yıl önce yapılmaya çalışılsaydı zihinlerde birçok tereddütler oluşurdu. Tabi ki büyüyen Türkiye'nin küçülen ulaştırma sektörü olmaz. Tam tersi, ulaşım sektörü Türkiye'nin büyümesini omuzlayan en önemli sektörlerden bir tanesi. Biz bunu enerji sektöründe de yaşıyoruz" diye konuştu.
     Türkiye'nin ekonomik dinamizminin, liberalleşen, özelleşen ve özel sektör yatırımlarıyla hızlandığını belirten Yıldız, "Türkiye gayri saf yurtiçi hasılasında 3 katına çıktı. Türkiye yalnızca ekonomisiyle, idaresiyle değil aynı zamanda beyniyle, zihniyle, kalbiyle, bütün kabiliyetleriyle büyüyor. Yani 'obez' bir büyüme barındırmıyor" değerlendirmesini yaptı.
    
     -"Siyasi istikrarı muhafaza etmek durumundayız"-
    
     Bakan Yıldız, konuşmasını şöyle tamamladı:
     "Yalnızca bu ülkenin idaresine irade koyanlar değil, aynı zamanda bütün sektörler, bir kristal vazo gibi çatlamasına ve kırılmasına müsaade etmeyeceğimiz bir siyasi istikrarı muhafaza etmek durumundadırlar. Bu, partiler üstü bir olgudur. O yüzden hep beraber itina göstermemiz gerektiğini belirtmek istiyorum.
     Kamunun kendi içindeki tasarruf imkanlarıyla her şeye ulaşması mümkün değil. Burada politika yapmayacağız, gerçeklerden bahsedeceğiz. Kaan Heliport, uluslararası yatırımcılarla oluşturulan konsorsiyumlar gibi Türkiye'nin gelişmesine katkı koydu. Türkiye'nin görünen yüzüne ve işleyen yanına önemli bir katkı sundu."
    
    
    

Bu haberi 169 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir