Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Temennim ham petrol fiyatının gerçek değerine…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Temennim ham petrol fiyatının gerçek 
  değerine…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Temennim ham petrol fiyatının gerçek değerine oturması. Bu da 90 dolarlar civarındaki bir bant. Bunun üstündeki rakamlar bizim zararımıza" -"Akaryakıt fiyatlarındaki indirimler kaç kuruş olursa olsun ekonomimiz için önemli"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Temennim ham petrol fiyatının gerçek değerine oturması. Bu da 90 dolarlar civarındaki bir bant. Bunun üstündeki rakamlar bizim zararımıza" dedi.
     Bakan Yıldız, 10. Türkçe Olimpiyatlarına katılan öğrencileri Bakanlık Toplantı Salonu'nda kabul etti.
     Senegal, Mozambik, Moğolistan, Tanzanya, Malezya, Bosna-Hersek, Kamerun, Singapur, Romanya ve Makedonya'dan öğrenciler, kabulde Türkçe şarkılar seslendirdi, şiirler okudu.
     Yurt dışı gezilerinde Türk okullarını ziyaret etmeye gayret gösterdiğini belirten Yıldız, okulların sadece Türkçe'nin öğrenilmesine değil Türk kültürünün de tanıtımına katkı sağladığını söyledi.
     Daha sonra bir gazetecinin benzindeki indirimle ilgili sorusuna Bakan Yıldız, şunları kaydetti:
     "Akaryakıt fiyatlarındaki indirimler kaç kuruş olursa olsun ekonomimiz için önemli. Fiyatın düşeceğini veya yükseleceğini söylememiz mümkün değil. Bu ham petrol fiyatı ile liranın dolar karşısındaki değeriyle alakalı. Temennim hem petrol fiyatının gerçek değerine oturması. Bu da 90 dolarlar civarındaki bant. Bunun üstündeki rakamlar bizim zararımıza."
     Dünyanın petrol tüketimi dikkate alındığında 87 ila 90 milyon varillik tüketimlerin gerçek tüketim olduğunu dile getiren Yıldız, "Üretimin de bu yönde olması lazım. Üretim talebi karşılama oranı gayet iyi. Ben de istiyorum ki petrol fiyatları daha da düşsün" diye konuştu.
     Ziyaretin sonunda Kamerunlu öğrenci tarafından Bakan Yıldız'a el yapımı yerel bir şapka armağan edildi.
    
    
    

Bu haberi 157 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir