Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Hattı'na yapılan terör…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"(Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Hattı'na yapılan terör…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Hattı'na yapılan terör saldırısı) Güvenlik önlemleriyle beraber buradaki tadilat işlemlerimiz devam edecek ama ham petrol akışı bugün inşallah başlayacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Boru Hattı'na yapılan terör saldırısıyla ilgili olarak, "Güvenlik önlemleriyle beraber buradaki tadilat işlemlerimiz devam edecek ama ham petrol akışı bugün inşallah başlayacak" dedi.
     AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Reha Denemeç ile beraber uçakla Erzincan'a gelen Bakan Yıldız'ı, Erzincan Havaalanı'nda Vali Selman Yenigün, AK Parti milletvekili Sebahattin Karakelle, Belediye Başkanı Yüksel Çakır, AK Parti İl Başkanı Cemalettin Başsoy ve partililer karşıladı.
     Daha sonra Erzincan Valiliği'ni ziyaret eden Yıldız, Vali Yenigün'den brifing aldı. Yıldız, yaptığı konuşmada, "Genel merkezimizin koordine ettiği ve aynı zamanda Enerji Bakanlığımız bünyesinde yapmamız gereken işleri düzenlediğimiz ve birçok ili dolaştığımız bir Ramazan ayındayız. 55'inci ildeyiz, her gittiğimiz ilde enerjiyle alakalı koordinasyon toplantısı yapıyoruz" diye konuştu.
     Sorunların tespiti ve çözümü için bu toplantıların önemine dikkati çeken Yıldız, toplantıların verimli geçeceğine inandığını söyledi.
     Basın mensuplarının, Kerkük-Yumurtalık Ham Petrol Boru Hattı'na yapılan terör saldırısıyla ilgili sorularını yanıtlayan Yıldız, şunları kaydetti:
     "Burası, ham petrol sevkıyatında, Bakü-Tiflis-Ceyhan ham petrol boru hattından daha kapasiteli olan 70 milyon tonluk bir hattır. Teröristlerce zarara uğratılmak istenmiştir ve borunun bir tanesi patlamıştır. Bugün inşallah Erzincan'dan bunu duyurmuş olalım, bu akışı bugün başlatacağız. Bir yandan da güvenlik önlemleriyle beraber buradaki tadilat işlemlerimiz devam edecek ama ham petrol akışı inşallah bugün başlayacak. Güvenliğe dönük birtakım çalışmalar olduğu için her türlü detaylarını çok paylaşmadan teknolojinin bir kısım ayrıntılarını da burada kullanarak bir daha bu tür işlemleri yapamayacak bir kurguyu hep beraber yapmamız gerekiyor. İçişleri Bakanlığımızla, güvenlik güçlerimizle ve bilişim teknolojileriyle beraber bu hazırlıklarımız devam ediyor. İnşallah bittikten sonra da kamuoyuyla paylaşmış olacağız ve bunun çok ciddi bir caydırıcı yönü olacaktır."
     Yıldız, daha sonra, 2009 yılında Afganistan'da Uluslararası Güvenlik ve Destek Gücü'nde görevli Türk Birliği'nin komutanıyken geçirdiği trafik kazası sonucu şehit olan Kurmay Albay Faruk Sungur'un babası Fikret Sungur'u ziyaret etti.
     Bakan Yıldız, ziyaretin ardından Erzincan Belediyesi'ne geçerek, Belediye Başkanı Yüksel Çakır'dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.
    
    
    

Bu haberi 340 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir