Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "İnanıyorum ki Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ piyasa…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  "İnanıyorum ki Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ 
  piyasa…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "İnanıyorum ki Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ piyasa fiyatıyla sahibini bulacak"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin piyasa fiyatıyla sahibini bulacağına inandığını söyledi.
     Bakan Yıldız, Bosna Hersek Enerji, Madencilik ve Sanayi Bakanı Erdal Trhulj ile EnerjiSa tarafından Hacı Bayram Veli Cami bahçesindeki iftar çadırında verilen iftara katıldı.
     İftarın ardından Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'nin hisselerinin tamamının özelleştirilmesine dair soru üzerine Bakan Yıldız, şunları söyledi:
     "Amacımız Türkiye'deki özellikle büyükşehir dağıtım şirketleri olmak üzere bütün doğalgaz dağıtım şirketlerinin özel sektör eliyle yapılması. Başkent Doğalgaz Dağıtım AŞ'de önceki ihaleler bazı gerekçelerle sonuçlanamadı. Özellikle büyükşehir belediyesinin yüzde 20'lik hissesini yatırımcımız engel görüyorsa, bunu da kaldırdık. Başkent Doğalgaz'ı tüm hissesiyle ihaleye çıkıyoruz."
     Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yaptıkları toplantılarda aldıkları kararları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a sunduktan sonra ihale sürecini başlattıklarını belirten Bakan Yıldız, "İnanıyorum ki Başkent Doğalgaz piyasa fiyatıyla sahibini bulacak. Bu özelleştirmeyle birlikte bizim özelleştirme ve liberalleştirme politikalarımız büyük kararlılıkla devam edecek" dedi.
     Konuk Bakan Trhulj ise Türkiye'de bulunmaktan büyük onur duyduğunu ifade ederek, Bakan Yıldız'ı Saraybosna'ya beklediklerini ve bu tarzdaki ilişkilerin iki ülke arasındaki dostluğu güçlendireceğini dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 160 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir