Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türkiye büyüyor ancak enerji sektöründeki büyüme daha…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Türkiye büyüyor ancak enerji sektöründeki büyüme daha…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türkiye büyüyor ancak enerji sektöründeki büyüme daha fazladır. Bu büyümeyi karşılayacak yapılanmayı da sektörümüzün sağlaması gerekir"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye büyüyor ancak enerji sektöründeki büyüme daha fazladır. Bu büyümeyi karşılayacak yapılanmayı da sektörümüzün sağlaması gerekir" dedi.
     Yıldız, Lalezar Restoran'da düzenlenen TREDAŞ Bölge Elektrik Dağıtım Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'deki enerji büyümesinin artarak devam ettiğini söyledi.
     Edirne İl Koordinasyon Kurulu toplantısında da Edirne'nin problemleri, madencilik, doğal gaz ve elektrik dağıtım sektörüne kadar birçok konuyu yetkililer ile konuştuklarını bildiren Yıldız, "Türkiye büyüyor ancak enerji sektöründeki büyüme daha fazladır. Bu büyümeyi karşılayacak yapılanmayı da sektörümüzün sağlaması gerekir. Bu toplantıda valilerimiz, belediye başkanlarımız ve bu bölgenin enerji dağıtım şirketiyle bölgenin ihtiyacına yönelik konuları soru cevap şeklinde değerlendireceğiz" dedi.
     Yıldız'ın konuşmasının ardından Trakya Elektrik Dağıtım AŞ (TREDAŞ) Genel Müdürü Yusuf Baykan da, abonelere dönük önümüzdeki günlerde gerçekleştirmeyi düşündükleri projelere ilişkin bir sunum yaptı.
     Basına kapalı devam eden toplantıya Edirne Valisi Gökhan Sözer, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, Tekirdağ Valisi Zübeyir Kemelek, AK Parti Edirne Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan, CHP Edirne Milletvekili Kemal Değirmendereli ve Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile kamu kurum kuruluşların yöneticileri ve yerel yöneticiler katıldı.
    
    
    

Bu haberi 189 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir