Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Edirne'de -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Edirne'de
  -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Edirne'de -Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türkiye, yalnızca ekonomisi, idaresi ve iktisadiyle değil, aynı zamanda kalbi ve vicdanı ile büyüyor" "Ülkemiz için, her üç seçmenden ikisinin AK Parti dediği bir ortamı görmek istiyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye, yalnızca ekonomisi, idaresi ve iktisadiyle değil, aynı zamanda kalbi ve vicdanı ile büyüyor" dedi.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Edirne Valiliğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Edirne'de bulunmaktan memnuniyet duyduğunu belirterek, Edirne'nin tarihi, tabii ve kültür varlıklarıyla son derece önemli bir bölge olduğunu söyledi.
     Edirne'nin Türkiye için tükettiğinden daha fazla üreten bir bölge olduğunu belirten Yıldız, şunları kaydetti:
     "Türkiye tüketim açısından mütevazi de olsa buradaki üretimlerin yerli kaynaklara katkı yapması açısından bizim için önemli bir yeri ve kıymeti vardır. Edirne, petrol üretimi açısından da önemli yerdedir. Elektrik dağıtım hizmetleri bu yılın başında kamudan özel şirketler verildi. Bu değişim ve gelişimin yerinde takip edilmesi açısından bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Edirne'de doğalgaz kullanımı da geçen yıl başlamıştı. Bugün TREDAŞ Genel Müdürü, Petrol İşleri ve birçok kurumumuzla birlikte geldik. Ziyaret grubumuzda özel sektörün arama faaliyetlerinden sorumlu arkadaşlarımız da var. Bu arkadaşlarımız ile birlikte Tekirdağ ve Kırklareli'yi de kapsayan bir koordinasyon toplantısı yapacağız."
     İncelemelerde de bulunacaklarını ifade eden Yıldız, AK Parti iktidarı olarak Enerji ve Tabii kaynaklar sektörü için 10 yıldır önemli atılımlar yaptıklarını anlattı.
     Edirne Valisi Gökhan Sözer, Edirne hakkında bilgi vermesinin ardından Bakan Yıldız'a Edirne el sanatlarından oluşan hediyeler taktim etti.
    
     -"Türkiye'de ise her iki kişiden biri AK Partili'dir"
    
     Bakan Yıldız, valilik ziyaretinin ardından beraberindekiler ile birlikte yürüyerek Edirne AK Parti İl Başkanlığı'na geldi.
     Yıldız, AK Parti İl Başkanlığı'nın toplantı salonunda yaptığı konuşmada, İl Koordinasyon Toplanıntıları'nın Türkiye'nin çeşitli yerlerinde devam ettiğini, önümüzdeki hafta da Giresun, Trabzon ve Rize'de olacaklarını söyledi.
     AK Parti iktidarının 10 yıldır Türkiye'nin seyrini ve gidişatını değiştirdiğini belirten Yıldız, şunları kaydetti:
     "Her birimiz gayretli ve tek tek çalışıyoruz. Türkiye'deki bu değişimi görüyoruz. Edirne'de bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesidir. Edirne'de her üç seçmenden bir tanesi AK Partilidir. Türkiye'de ise her iki kişiden biri AK Partilidir. İnşallah buradaki hedefimiz, ülkemiz için her üç seçmenden ikisinin AK Parti dediği bir ortamı görmek istiyoruz. Unutmayalım, şu an çok sevdiğimiz yavrularımıza daha iyi bir Türkiye bırakabilmek için çalışıyoruz. Mutlaka ama mutlaka çok çalışmamız gerekiyor.
     Başbakanımızın çok önemli bir düşüncesi var. Ülkemizin ve partimizin menfaatleri çakışırsa, ülkemizi her zaman kollayacağız. Bu düşünce AK Parti hamdolsun şu ana kadar yaptığı tercihlerde hep ülke menfaatini düşündü ve doğruları ortaya koydu. Doğru yaptıkça güçlenirsiniz. AK Parti bunun en çarpıcı örneklerinden bir tanesini gösteriyor. Biz her gönle her kalbe hitap ediyoruz. Türkiye, yalnızca ekonomisi, idaresi ve iktisadiyle değil, aynı zamanda kalbi ve vicdanı ile büyüyor. Obez bir büyüme içerisinde değiliz. Biz, vatandaşlarımızın basiretine ve sağduyusuna hitap ettiğimiz müddetçe bunun karşılığını alırız."
     İl Başkanı Müjdat Kahve'de, il başkanlığı olarak kadın ve gençlik kolları ile birlikte kordoneli bir şekilde çalışma sürdürdüklerini ifade etti.
     Bir süre basına kapalı devam eden toplantının ardından Bakan Yıldız, İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılmak üzere Devecihan Kültür Merkezi'ne geçti.
    
    
    

Bu haberi 163 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir