Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle değil, yalnızca…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle değil, yalnızca…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle değil, yalnızca idaresiyle değil, yalnızca siyasetiyle değil, aynı zamanda kalbiyle, vicdanıyla, aklıyla, bütün yönüyle beraber büyüdüğünü görüyoruz" -"Bu sevindirici bir gelişme. Türkiye'de obez bir büyüme yok"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle değil, yalnızca idaresiyle değil, yalnızca siyasetiyle değil, aynı zamanda kalbiyle, vicdanıyla, aklıyla, bütün yönüyle beraber büyüdüğünü görüyoruz" dedi.
     Yıldız, bir inşaat şirketinin yeni idare binasının açılışında yaptığı konuşmada, dünyanın büyüdüğünü, Türkiye'nin de dünyadan daha hızlı büyüdüğünü söyledi.
     Kayseri'nin de Türkiye'nin büyüme hızından daha hızlı büyüdüğünü ifade eden Yıldız, şöyle konuştu:
     "Şehirler bu büyümenin önemli bir parçasını teşkil ediyorlar. Geçen hafta toplantı için St. Petersburg'a gittiğimde, 300 yıllık şehrin tarihini yansıttığını ve yapılanmanın bu tarzda geliştiğini gördük. Buna benzer birçok ülkeler, şehirler var. O yüzden buradaki dış mimarlarımızın, iç mimarlarımızın, Kayseri'nin tarihi ile beraber modernize edilmiş halini gerek ofislerimizde gerekse meskenlerimizde yansıtmalarının, kentin gelişen yüzü açısından da önemli olduğu kanaatindeyim. Duygularımızı, hislerimizi mutlaka binalarda bulabiliyor olmamız lazım. Bizim de şehrin mode yüzünü, tarihi ile barıştırabilecek, beraber sunabilecek bir yapıyı mutlaka arz edebiliyor olması lazım. Türkiye'nin yalnızca ekonomisiyle değil, yalnızca idaresiyle değil, yalnızca siyasetiyle değil, aynı zamanda kalbiyle, vicdanıyla, aklıyla, bütün yönüyle beraber büyüdüğünü görüyoruz. Bu sevindirici bir gelişme. Türkiye'de obez bir büyüme yok."
     Konuşmaların ardından Bakan Yıldız, Türkiye İş Adamları ve Sanayicileri Konfederasyonu (TUSKON) Başkanı Rızanur Meral ve Kınaş A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Kınaş ile birlikte binanın açılışını yaptı.
    
     -Koordinasyon toplantısı-
    
     Yıldız, daha sonra, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen koordinasyon toplantısına katıldı. Yıldız, tüm illerde yapılan koordinasyon toplantılarının bir benzerinin de Kayseri'de yapıldığını belirtti.
     Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ise, bakanlığın yatırımlarını her yıl masaya yatırdıklarını söyledi.
     Beş tesisin temelini atmak için Kayseri'ye geldiklerini hatırlatan Eroğlu, "Bu arada da bir koordinasyon toplantısı yapacağız. Çalışkan insanlarla, iyi insanlarla bir arada olmaktan çok mutluyuz. Öncelikle DSİ'nin ve Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uzmanları sunum yapacaklar. Toplantının sonunda da bir durum değerlendirmesi yapacağız" dedi.
     Toplantı, basına kapalı olarak yapıldı.
    
    
    

Bu haberi 164 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir