Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik bir sorun yok, fakat şu andaki durum teknik olmaktan çıktı" -"Enerji konusundaki gelişmeleri bugünkü Bakanlar Kurulu'nda arz edeceğiz ve Sayın Başbakanın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik bir sorun olmadığını, fakat şu andaki durumun teknik olmaktan çıktığını söyledi.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adana Tufanbeyli linyit kömür sahasında kurulacak 600 MW kapasiteli termik santral yapımı rödovans sözleşmesi imza töreni öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Suriye ile yaşanan gelişmeler sonrasında, Türkiye'nin bu ülkeye yaptığı enerji ihracatına yönelik bir yaptırım uygulanıp uygulanmayacağını sorması üzerine Bakan Yıldız, şu anda Suriye ile yaşanan durumun sıra dışı bir noktaya geldiğini belirterek, "Enerji konusundaki gelişmeleri bugünkü Bakanlar Kurulu'nda arz edeceğiz ve Sayın Başbakanın direktifleri doğrultusunda hareket edeceğiz" dedi.
     Bakan Yıldız, Suriye'ye yapılan elektrik enerjisi ihracatında teknik bir sorun olmadığını, fakat şu andaki durumun teknik olmaktan çıktığını ifade etti.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir