Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Bandırma'ya çok şey borçluyuz. Son 10 yıldaki yatırım 1…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Bandırma'ya çok şey borçluyuz. Son 10 yıldaki yatırım 1…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Bandırma'ya çok şey borçluyuz. Son 10 yıldaki yatırım 1 milyar lira civarında. Sadece Bandırma'ya 160 milyon lira civarında yatırım yaptık"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bor rezervleriyle ilgili, "Bandırma'ya çok şey borçluyuz. Son 10 yıldaki yatırım 1 milyar lira civarında. Sadece Bandırma'ya 160 milyon lira civarında yatırım yaptık" dedi.
     Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, Bandırma'daki programına katılan Yıldız, Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde, tükettiğinden fazla üreten şehirde olduklarını belirtti.
     Dünya bor rezervlerinin çoğunun Balıkesir'de olduğuna değinen Yıldız, Türkiye'nin borda verimini artırdığını belirterek, şunları kaydetti:
     "Bandırma'ya çok şey borçluyuz. Son 10 yıldaki yatırım 1 milyar lira civarında. Sadece Bandırma'ya 160 milyon lira civarında yatırım yaptık. Eti Holding, Türkiye'nin en karlı şirketlerinden birisi. İhracatımızı en fazla artıran bölgelerimizden birisi. Bu yatırımlarımızı gerçekleştirirken başbakanımızın talimatıyla, tüm enerji kalemlerinde verimlilik arz ediyor. Son 10 yılda çalışanların yarısı AK Parti döneminde alındı."
     Yıldız, Eti Maden İşletmesi'nin kullandığı ekipmanların yerli olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin büyümesine ve Başbakan Erdoğan'ın gösterdiği 2023 hedefine, enerji sektörüyle katkı vereceklerini dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 299 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir