Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Konya'da: "(Elektrik dağıtım şirketleri) İnşallah…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Konya'da:
  "(Elektrik dağıtım şirketleri) İnşallah…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Konya'da: "(Elektrik dağıtım şirketleri) İnşallah vergilerini bulundukları yerdeki vergi dairesine tahakkuk ettirmiş olacaklardır. Sosyal sorumluluk projeleri açısından da bulundukları illere katkılarının olması gerekiyor. Bunu da tabii ki yapacaklardır"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Meram Elektrik Dağıtım AŞ'nin (MEDAŞ) vergi ödemelerini İstanbul'a taşımasıyla ilgili; "İnşallah vergilerini bulundukları yerdeki vergi dairesine tahakkuk ettirmiş olacaklardır. Sosyal sorumluluk projeleri açısından da bulundukları illere katkılarının olması gerekiyor. Bunu da tabii ki yapacaklardır" dedi.
     Çeşitli temas ve incelemeler için Konya'ya gelen Yıldız, bir otelde düzenlenen MEDAŞ Bölge Elektrik Dağıtım Toplantısı'na katıldı. Aksaray, Karaman, Kırşehir, Konya, Nevşehir ve Niğde illerinin milletvekilleri, vali ve belediye başkanlarının da hazır bulunduğu programda konuşan Yıldız, bu toplantının, zaman zaman elektrik dağıtım hizmetleriyle alakalı yaptıkları toplantılardan biri olduğunu söyledi.
     Ankara'da bunun ilk toplantısını yaptıklarını ifade eden Yıldız, "Bu toplantıda 'Meram şirketinin performansı, bu 6 ilde yaptığı yatırımlar, verilen hedeflere ulaşıp ulaşmadıkları, vatandaşlarımızın, sanayicilerimizin ve tarımsal sulama kooperatiflerimizin şikayetleri hangi ölçüde gideriliyor' bunları konuşacağız" diye konuştu.
     Yıldız, amaçlarının daha kaliteli hizmeti yerinde ve zamanında verebilmek olduğunu vurgulayarak, refah seviyesinin daha çok arttığı, kalitenin yükseldiği, rekabet artışıyla beraber daha iyi hizmetlerin geldiği bir ortamı hedeflediklerini belirtti.
    
     -"Bir kısım aksaklıklar olduğunu gördük"-
    
     Burada, kamudan özel sektöre geçen bir yatırımdan bahsedildiğini anlatan Yıldız, şunları kaydetti:
     "Bu bir değişimdir. Bu değişimin oluşması sırasında bir kısım aksaklıklar olduğunu gördük. Bunların hızlıca giderilmesi lazım. Bunları yerinde değerlendirmiş olacağız. Meram şirketinin normalde, teknik, sosyal, idari açıdan, vergi açısından bulunduğu ile katkılar koyması lazım. Vergi dairesi İstanbul'a taşınmış ve tabii ki; MEDAŞ bu kararını tekrar gözden geçirecektir. Ben huzurlarınızda bu 6 ilimizin yerel basını, gerekse ulusal kamuoyu ile paylaşmak isterim ki; normalde geçtiğimiz yıl içerisinde 66 milyon lira civarında bir vergi tahakkuk etmiştir. Bu verginin gerek belediye hizmetleriyle alakalı aldığı pay, 4-5 milyon lira da olsa miktar burada önemli değil. Ürettiği hizmetlerin karşılığını bulabilmesi açısından da ben vergi dairesinin bulunduğumuz yerde, yani MEDAŞ'ın hizmet gördüğü yerde olmasını tavsiye ederim.
     Sağ olsunlar, bu talebimize özel sektör olumsuz cevap vermeyecektir. İnşallah vergilerini bulundukları yerdeki vergi dairesine tahakkuk ettirmiş olacaklardır. Sosyal sorumluluk projeleri açısından da bulundukları illere katkılarının olması gerekiyor. Bunu da tabii ki yapacaklardır. İster kamunun, ister özel sektörün aleyhine olsun, vatandaşın kesinlikle lehine olacak olan bu açılımı mutlaka yapmamız gerekiyor."
     Daha sonra söz alan MEDAŞ Genel Müdürü Önder Kazazoğlu ise birçok konuda müşterileri, vatandaşı bilgilendirmek, onlara daha iyi hizmet sunmak üzere çeşitli iletişim kanallarını kullandıklarını bildirdi.
     Bunların içerisinde televizyon, basın, çağrı merkezi, web sitelerinin olduğunu ifade eden Kazazoğlu, bağımsız bir şirkete müşteri memnuniyeti araştırması yaptırdıklarını, bu araştırmada, toplamda müşteri memnuniyetinin yüksekliğini gözlemlediklerini dile getirdi.
    
    
    

Bu haberi 139 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir