Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız BAE'de -Bakan Yıldız, EÜAŞ ile Afşin Elbistan kömür…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız BAE'de
  -Bakan Yıldız, EÜAŞ ile Afşin Elbistan kömür…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız BAE'de -Bakan Yıldız, EÜAŞ ile Afşin Elbistan kömür havzasına ilişkin anlaşma yapan BAE şirketi TAQA'ya ait Al Taweelah Santrali'nde incelemelerde bulundu

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, EÜAŞ ile Afşin Elbistan kömür havzasına ilişkin anlaşma yapan BAE şirketi TAQA'ya ait Al Taweelah Santrali'nde helikopterle havadan incelemelerde bulundu.
     Santral gezisinde Bakan Yıldız'a, TAQA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdulla Saif Al Nuaimi ile Enerji Bölümü Üst Yöneticisi (CEO) Frank Perez eşlik etti. TAQA ile EÜAŞ arasında geçen günlerde Afşin Elbistan kömür havzasına ilişkin anlaşma yapılmıştı.
     Daha sonra Şeyh Zayed Bin Sultan El Nahyan Camisi'ni ziyaret eden Bakan Yıldız, ziyaretin ardından BAE enerji şirketi Masdar'ın yetkilileriyle görüştü.
     Emirates Otel'de onuruna verilen akşam yemeğinde Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Enerji Bakanı Muhammed Bin Dhaen Al Hamli, BAE Maliye Bakanı ve TAQA Yönetim Kurulu Başkanı Hamad Al Hurr Al Suwaidi, TAQA Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Al Nuaimi ile bir araya gelen Yıldız, daha sonra, "Zayed Gelecekte Enerji Ödülleri" törenine katıldı.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Tanir Yıldız, ödül töreninin ardından Türkiye'ye dönmek üzere BAE'den ayrıldı.
    
    
    

Bu haberi 200 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir