Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Katar'da -Bakan Yıldız, Arap Elektrik Birliği'nin 4.…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Katar'da 
  -Bakan Yıldız, Arap Elektrik Birliği'nin 4.…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Katar'da -Bakan Yıldız, Arap Elektrik Birliği'nin 4. Genel Konferansı'nın açılışına katıldı -"Enerji herkese yarar sağlayacak şekilde yönetilmeli. Bu alanda bölgesel işbirliğine gidilmeli"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, enerjinin tüm insanlık için önemli olduğunu belirterek, "Enerji herkese yarar sağlayacak şekilde yönetilmeli. Bu alanda bölgesel işbirliğine gidilmeli" dedi.
     Bakan Yıldız, Cezayir, Libya ve Katar temaslarının son durağı olan Katar'da Arap Elektrik Birliği'nin 4. Genel Konferansı'nın açılışına katıldı.
     Konferanstaki konuşmasında, dünyanın bir yanının refah diğer yanının ise yoksulluk içinde olduğuna dikkati çeken Yıldız, bu nedenle enerjinin tüm insanlığa yarar sağlamasının amaçlanması gerektiğini söyledi.
     Dünya Enerji Ajansı'nın 2012 Görünümü Raporu'nda dünyanın enerji talebinin daha da artacağına yer verildiğini aktaran Bakan Yıldız, şöyle konuştu:
     "Enerji herkese yarar sağlayacak şekilde yönetilmeli. Bu alanda bölgesel işbirliğine gidilmeli. Ülke olarak biz bu işbirliğine hazırız. Özellikle yenilenebilir enerji alanında büyük bir potansiyel var. Bunu değerlendirmeliyiz."
     Bakan Yıldız, konuşmasının sonunda Türkiye'nin Suriye konusunda son derece hassas olduğuna dikkati çekerek, başta Katar olmak üzere konuya hassasiyet gösteren Arap ülkelerine teşekkür etti.
    
    
    

Bu haberi 156 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir