Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Libya'da -Bakan Yıldız, Libya Elektrik ve Yenilenebilir…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Libya'da
  -Bakan Yıldız, Libya Elektrik ve Yenilenebilir…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Libya'da -Bakan Yıldız, Libya Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bakanı Ali Muhammed Mihirig ile görüştü

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Libya Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bakanı Ali Muhammed Mihirig ile görüştü.
     Bakan Yıldız, Cezayir, Libya ve Katar temaslarının ikinci durağı olan Libya'da Libya Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bakanı Ali Muhammed Mihirig ile bakanlık binasında bir araya geldi.
     Görüşmenin başında Türkiye'nin her zaman Libya'nın yanında olduğunu belirten Yıldız, "İki ülke arasındaki işbirliğini geliştirmek istiyoruz. Özellikle enerji alanında büyük bir potansiyel var. Bunu hem kamu hem de özel sektör olarak yapabiliriz. Libya'da enerji sektörünün alt yapısının düzenlenmesi öncelikli konular arasında" dedi.
     Görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti.
     Bakan Yıldız, Osmanlı İmparatorluğu donanmasında komutanlık yapan ve "Trablusgarp Fatihi" olarak anılan Türk denizcisi Turgut Reis'in türbesini ziyaret etti.
     Türbede dua eden Yıldız, daha sonra TİKA tarafından Türbenin restorasyonu için görevlendirilen mimarlar ile bir süre sohbet etti.
    
    
    

Bu haberi 171 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir