Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Cezayir, Libya ve Katar'a gidecek

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Cezayir, Libya ve Katar'a gidecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Cezayir, Libya ve Katar'a gidecek

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Cezayir, Libya ve Katar'a ziyaretlerde bulunacak.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, Yıldız, yarın ilk olarak Cezayir'de Enerji ve Madenler Bakanı Youcef Yousfi ile görüşecek. Daha sonra Cezayir Başbakanı Abdelmalek Sellal tarafından kabul edilecek Bakan Yıldız, akşam saatlerinde mevkidaşı Yousfi tarafından onuruna verilecek yemeğe katılacak.
     Cezayir'deki görüşmelerde LNG, doğalgaz ve petrol alanında işbirliği, yenilenebilir enerji, elektrik iletimi konularının ele alınması bekleniyor.
    
     -Libya-
    
     6 Ocak'ta özel uçakla Libya geçecek olan Yıldız, bu ülkede sırasıyla Petrol ve Doğalgaz Bakanı Abdulbari El Arusi, Elektrik ve Yenilenebilir Enerji Bakanı Dr. Ali Muhammed Muhayrik ve Enerji İşlerinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Avad El Barasi ile görüşecek.
     Bu ülkedeki görüşmelerin ana gündem maddelerini ise TPAO'nun petrol arama faaliyetleri, petrol ticareti ve elektrik iletiminde işbirliği imkanları oluşturacak.
    
     -Katar-
    
     Libya temaslarının ardından Katar'a geçecek olan Bakan Yıldız, 7 Ocak Pazartesi günü önce Katar Enerji ve Sanayi Bakanı Dr. Mohammed Bin Saleh Al-Sada ve Qatargas ile görüşecek, sonra Arap Elektrik Birliği'nin 4. Genel Konferansı'nın açılışına katılacak. Yıldız ve heyetinin Katar'daki temaslarda doğalgaz ve LNG alanında işbirliği konularıyla ilgili görüşmeler yapması bekleniyor.
     Bakan Yıldız'ın aynı günün sonunda yurda dönmesi planlanıyor.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir