Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Denizli'de: -"Jeotermal kaynaklara kendi içerisinde…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Denizli'de:
  -"Jeotermal kaynaklara kendi içerisinde…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız, Denizli'de: -"Jeotermal kaynaklara kendi içerisinde yenilenebilir enerji olduğu için ve yerli kaynağımız olduğu için çok fazla önem veriyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Jeotermal kaynaklara kendi içerisinde yenilenebilir enerji olduğu için ve yerli kaynağımız olduğu için çok fazla önem veriyoruz" dedi.
     Yıldız, Denizli Kayserililer Derneği'ni ziyaretinin ardından geldiği Valilik'te yaptığı açıklamada, Denizli'nin tükettiğinden daha fazlasını üreten bir il olduğunu söyledi.
     Türkiye ekonomisine büyük katkı veren bir kent olan Denizli'nin, Türkiye ekonomisinden daha hızlı büyüdüğünü belirten Yıldız, şöyle konuştu:
     "Bununla alakalı enerji sektöründeki yapılanmaya da dikkat ediyor. 'Yenilenebilir enerji kaynakları' dediğimiz kaynaklardan Denizli'de çok ciddi rezervler var. Bunlardan bir tanesi jeotermal enerji. Hem bölge halkına hem de ülke ekonomisine ciddi katkıları olacak jeotermal kaynağın. Jeotermal kaynaklara kendi içerisinde yenilenebilir enerji olduğu için ve yerli kaynağımız olduğu için çok fazla önem veriyoruz. Bu yatırımlarla alakalı heyecan duyuyoruz. Gerek jeotermal kaynaklar, gerek doğalgaz santralları ki Türkiye'nin en büyüklerinden bir tanesi malum Denizli'de kuruldu, Türkiye'nin büyüyen sanayisinin ihtiyacını karşılayacak enerji sektöründeki gelişmelerin Türkiye ekonomisine katkısının olduğuna inanıyoruz."
     Türk halkına yeni yılda sağlık ve esenlik dileyen Yıldız, 2013'ün, 2012'den daha iyi bir yıl olması temennisinde bulundu.
     Basın mensuplarına Denizli'de kaç yerel gazete, televizyon ve radyo olduğunu soran, Basın İlan Kurumu'nun çalışmaları hakkında bilgi alan Yıldız, Türkiye'nin artık her yönden kaliteyi yakalama gayreti içerisinde olduğunu vurguladı.
     Denizli Valisi Abdülkadir Demir de kentte özellikle enerji alanında son yıllarda çok önemli yatırımlar yapıldığını belirterek, "Denizli'ye rahatlıkla bulunduğu bölgenin enerji üssü diyebiliriz. Bu yatırımların bir kısmı tamamlandı, bir kısmı da 2013 yılının ortalarında tamamlanmış olacak" dedi.
     Demir, Türkiye'deki en büyük jeotermal elektrik enerjisi santralının, 2013 yılının ortalarında tamamlanmış olacağını kaydetti.
     Valilik ziyaretinde AK Parti Denizli milletvekilleri Nihat Zeybekci ve Nurcan Dalbudak, Denizli Emniyet Müdürü Zeki Bulut, Aydem Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı ile diğer iş adamları hazır bulundu.
    
    
    
     Yayıncı:

Bu haberi 229 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir