Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Doğalgaz arzıyla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok.…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Doğalgaz arzıyla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok.…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Doğalgaz arzıyla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok. Gerek Azerbaycan gerek Rusya sağ olsunlar bir telefonla kapasiteyi yüzde 50 artırdılar"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, patlama nedeniyle İran-Türkiye Doğlagaz Boru Hattı'nın devre dışı kalmasıyla ilgili olarak, "Doğalgaz arzıyla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok. Gerek Azerbaycan, gerek Rusya sağ olsunlar bir telefonla kapasiteyi yüzde 50 artırdılar" dedi.
     Ankara Ticaret Odası Congresium Kongre ve Sergi Sarayı'nda düzenlenen "Kadim Kent Kayseri Tanıtım Günleri"ne katılan Bakan Yıldız, burada basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
     Basın mensuplarının Ağrı'da meydana gelen patlama sonrasında devre dışı kalan İran-Türkiye Doğalgaz Boru Hattı'nın ne zaman devreye gireceğini sormaları üzerine Yıldız, hatta güvenlik sağlandıktan sonra tadilatın başlayacağını söyledi.
     "Doğalgaz arzıyla alakalı herhangi bir sıkıntımız yok, gerek Azerbaycan, gerek Rusya sağ olsunlar bir telefonla kapasiteyi yüzde 50 artırdılar" diyen Yıldız, Türkiye'nin 5 ayrı ülkeden doğalgaz aldığını, bu nedenle arz konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmayacağını vurguladı.
    
     -"Boru hatlarının güvenliği konusunda çalışma var"-
    
     Boru hatlarının güvenliği konusunda çalışmalar yapıldığını anlatan Yıldız, şöyle konuştu:
     "Belli kör noktalar oluştu, onunla alakalı da Jandarma Genel Komutanımızla ayrıca tekrar görüştüm. O kör noktaların mutlaka farklı bir şekilde gözlemlenmesi gerekiyor. Saldırıların belli notlarda, belli saatlerde yoğunlaştığını gördük. En fazla tahribatın gece 24.00-02.00 arasında olduğunu gördük. Güvenlik gerekçesiyle de bir müddet sonra girilebiliyor. Bununla alakalı kısa ve orta vadeli 2 büyük çözümümüz var. Fakat bunun her noktasını kamuoyu ile takdir edersiniz ki paylaşmıyoruz."
    
     -Mesai saatlerinin düzenlenmesi
    
     Bir basın mensubunun, "mesai saatlerinde yeniden düzenlemeye gidildi, ileri saat uygulaması ne zaman kalıcı olacak-" şeklindeki sorusu üzerine Enerji Bakanı, konuyu Bakanlar Kurulu'na arz ettiklerini, bütün bakanların mutabık kaldığı bir nokta yakalandığı zaman uygulamanın olacağını söyledi. Yıldız, mesai saatlerinin yeniden düzenlenmesi konusunun ise il valilerinin yetkisinde olduğunu söyledi.
    
     -Pastırma, sucuk, Kayseri mantısı
    
     Kayserili firmaların ürünlerini sergilediği fuar alanını gezen Taner Yıldız, kendisine ikram edilen sucuk, pastırma ve Kayseri mantısının tadına baktı. Ebru sergisi standını ziyaret eden Yıldız, burada ebru yaptı. Bakan Yıldız, "Kayseri deyince tarihiyle, kültürüyle, ticaretiyle, sanayisiyle, 6 bin 500 yıllık tarihi olan birçok medeniyete ev sahipliği yapmış bir şehirden bahsediyoruz" dedi.
    
    
    

Bu haberi 135 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir