Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Patlama sonucu kesilen İran Doğalgaz Boru Hattı bu…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Patlama sonucu kesilen İran Doğalgaz Boru Hattı
  bu…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Patlama sonucu kesilen İran Doğalgaz Boru Hattı bu sabah tekrar devreye girdi" -"Şu anda Rusya, İran ve Azerbaycan'dan boru hatlarıyla gelen doğalgaz akışı düzenli şekilde sağlanmaktadır"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Ağrı-Doğubeyazıt yakınlarındaki patlama sonucu kesilen İran Doğalgaz Boru Hattı'nın bu sabah tekrar devreye girdiğini bildirdi.
     Bakan Yıldız, yazılı açıklamasında, bu hafta içerisinde Azerbaycan'dan gelen hatta kesinti sürerken, 8 Ekim tarihinde, sabaha karşı Ağrı-Doğubeyazıt yakınlarındaki patlama sonucu İran Doğalgaz Boru Hattı'ndan gelen gazın da kesildiğini hatırlattı.
     Buna rağmen arzda bir sıkıntı yaşanmadığını belirten Yıldız, patlama sonucu kesilen İran Doğalgaz Boru Hattı'nın bu sabah tekrar devreye girdiğini kaydetti.
     Yıldız, "Şu anda Rusya, İran ve Azerbaycan'dan boru hatlarıyla gelen doğalgaz akışı düzenli şekilde sağlanmaktadır" bilgisini verdi.
    
    
    

Bu haberi 132 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir