Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Azerbaycan'dan doğalgaz akışı yeniden başladı" -"İran…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"Azerbaycan'dan doğalgaz akışı yeniden başladı"
  -"İran…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"Azerbaycan'dan doğalgaz akışı yeniden başladı" -"İran hattındaki patlamaya rağmen doğalgaz arzında sıkıntı yok"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Azerbaycan'dan doğalgaz akışının yeniden başladığını bildirdi.
     Bakan Yıldız, yazılı açıklamasında, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı Ağustos ayı sanayi üretimi endeksi verilerinde enerji sektörü endeksindeki yüzde 4,5'lik artışa dikkati çekerek, "Enerji sektörü, ülke büyümesinden çok daha fazla büyümek zorunda. TÜİK'in açıkladığı veriler incelendiğinde enerji sektörünün bu büyümesine devam ettiği görülüyor" dedi.
     Yıldız, Kars'ın Sarıkamış ilçesi yakınlarında 3 Ekim'de meydana patlamanın ardından doğalgaz akışı kesilen Bakü-Tiflis-Erzurum Doğalgaz Boru Hattı'nda, dün itibarıyla Azerbaycan'dan doğalgaz akışının yeniden başladığını kaydetti.
     Diğer yandan 8 Ekim'de sabaha karşı Ağrı'nın Doğubeyazıt ilçesi yakınlarında İran'dan gelen doğalgaz hattında bir patlama meydana geldiğini ifade eden Yıldız, buna rağmen bölgede doğalgaz sıkıntısının yaşanmadığını, hattın en geç bir hafta içinde devreye alınmasını beklediklerini ifade etti. Yıldız, patlamadan sonra ilave olarak Rusya'dan gelen gaz miktarını artırdıklarını kaydederek, bu vesileyle Rusya'ya da teşekkür ettiğini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 137 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir