Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Istranca'da doğalgaz bulunan kuyu) Kaynağın ne…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
  -"(Istranca'da doğalgaz bulunan kuyu) Kaynağın ne…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: -"(Istranca'da doğalgaz bulunan kuyu) Kaynağın ne kadar ekonomik olduğu 3-4 aylık çalışmanın ardından belli olacak. Sondaj sonrası çalışmalar devam ediyor" -"(Elektrik ve doğalgaza zam) Dünya fiyatlarını ve maliyetleri takip edip ay sonunda havuzdan çıkan rakamları kamuoyuyla paylaşıyoruz"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, bir süre önce doğalgaz bulgularına rastlanan Istranca'daki kuyunun kapatıldığı yönündeki haberle ilgili, "Kaynağın ne kadar ekonomik olduğu 3-4 aylık çalışmanın ardından belli olacak. Sondaj sonrası çalışmalar devam ediyor" dedi.
     Bakan Yıldız, Antares Alışveriş Merkezi'nin Amade Salonu'nda düzenlenen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi 2012-2013 akademik yılı açılış törenine katıldı.
     Törenin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yıldız, elektrik ve doğalgaza zam yapılıp yapılmayacağına yönelik soruya, her ay sonunda elektrik, doğalgaz fiyatlarının değerlendirildiğini belirterek, "dünya fiyatlarını ve maliyetleri takip edip ay sonunda havuzdan çıkan rakamları kamuoyuyla paylaşıyoruz" yanıtını verdi.
     Bakan Yıldız, bir süre önce doğalgaz bulgularına rastlanan Istranca'daki kuyunun kapatıldığı yönündeki haberlere ilişkin şunları kaydetti:
     "Biz gerçek petrol ve doğalgaz kuyularıyla ilgileniyoruz. Her aklı yetenin kuyuya attığı taşı çıkarmakla yükümlü değiliz. Bu haberi yapan arkadaşa sitemlerimi iletiyorum. Biz ciddi iş yapıyoruz. Yapılanları savunmak bile yaptığımız ciddi işe sıkıntı getirmekte. Çalışmaların kuyunun dışında devam etmesi lazım ve o zamana kadar kuyunun kapatılması lazım. Kaynağın ne kadar ekonomik olduğu 3-4 aylık çalışmanın ardından belli olacak. Sondaj sonrası çalışmalar devam ediyor."
     İktidarıyla muhalefetiyle, seveniyle sevmeyeniyle Türkiye'de bulunan kaynağın herkesi sevindirmesi gerektiğini ifade eden Yıldız, "İthalattan şikayetçiysek yerli ve yenilenebilir kaynaklarımıza öncelik vermemiz lazım. Bunları ön plana almamız lazım. Gayretlerimiz bu yüzden. Buna sevinmeyenleri ithalat yaptığımız ülkelerle işbirliği yapması olarak görürüm. Buna da şiddetle karşı çıkarım. Bu haberin maksatlı yapıldığını düşünüyorum" diye konuştu.
    
    
    

Bu haberi 153 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir