Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"(TÜPRAŞ'ın açıklamasına yönelik) Yüzde 55 ile…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:
  -"(TÜPRAŞ'ın açıklamasına yönelik) Yüzde 55 ile…

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"(TÜPRAŞ'ın açıklamasına yönelik) Yüzde 55 ile yüzde 70 civarında vergi oranı olan bir kalemin, yine vergi ile alakalı cevabının Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenmesinin daha sıhhatli olacağını düşünüyorum"

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, TÜPRAŞ Genel Müdürü Yavuz Erkut'un benzin ve motorinde ÖTV eşitlemesi yapılmasının fiyatların aşağı çekilmesine yardımcı olacağı açıklamasına yönelik olarak, "Yüzde 55 ile yüzde 70 civarında vergi oranı olan bir kalemin, yine vergi ile alakalı cevabının Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenmesinin daha sıhhatli olacağını düşünüyorum" dedi.
     Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye-Pakistan İş Konseyi ve Pakistan Pencap Eyaleti Hükümeti işbirliğiyle "Enerji Alanında İşbirliği Toplantısı & İkili İş Görüşmeleri" toplantısından sonra soruları yanıtlayan Yıldız, dışarıdan üretilen petrol ürünleriyle ilgili bütün rakamlar dikkate alındığında TÜPRAŞ Genel Müdürünün böyle bir tavsiyesi olduğunu gördüklerini belirtti.
     Bunların vergilendirmesiyle alakalı hususun Maliye Bakanlığı yetkisinde sürdürüldüğünü hatırlatan Yıldız, konuşmasına şöyle devam etti:
     "İhracatımıza ne tür etkileri olur, hayatımıza ne tür etkileri olur, bunun ve toplam vergilerle alakalı nasıl bir rakam oluşur, bunu Maliye Bakanlığımız değerlendirecektir. Biz bununla alakalı gerek özel sektörün gerekse kamunun bütün tavsiye ve önerilerinin dikkatle tarafımızdan takip edildiğini bu vesile ile söylemek isterim. Ham petrol fiyatları ile alakalı kamuoyunu izlediğimizi bir kez daha söylemek isterim. Yüzde 55 ile yüzde 70 civarında vergi oranı olan bir kalemin, yine vergi ile alakalı cevabının Maliye Bakanlığı tarafından düzenlenmesinin daha sıhhatli olacağını düşünüyorum"
    
    
    

Bu haberi 111 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir