Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı…

  • Yazı boyutu
Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız:
  -"27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı…

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız: -"27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda Türkiye en ucuz 2. ülkedir"

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkelenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda Türkiye en ucuz 2. ülkedir" dedi.
     Bakan Yıldız, Kaan Heliport'un açılış töreni sonrasında, gazetecilerin doğalgaz fiyatlarına ilişkin sorularını yanıtladı.
     Dünyadaki doğal gaz fiyatlarının ortada olduğunu belirten Yıldız, "Biz bütün paçal enerji maliyetlerini olabildiğince vatandaşımızın lehine yorumlamaya çalışarak bunların üstesinden gelmeye çalışıyoruz" diye konuştu.
     "27 tane Avrupa Birliği üyesi ülkenin kullandığı doğalgazın içerisinde şu anda Türkiye en ucuz 2. ülkedir" diyen Yıldız, Türkiye'nin doğalgaz üreticisi bir ülke olmamasına rağmen şu anda bütün enerji sektörlerindeki kalemleriyle beraber böyle bir noktayı yakalayabildiğine işaret etti.
     Bakan Yıldız, akaryakıt kaçakçılığı ile mücadele için oluşturulan kurulda görev yapacaklarını da ifade ederek, sektöre ait bütün şubelerin tek tek elden geçirildiğini, şu anda hazırlıkları tamamladıklarını ve Meclis açıldıktan sonra gelişmeleri kamuoyuyla paylaşacaklarını söyledi.
    
    
    

Bu haberi 167 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir