Enerji piyasasında lisans ve iptaller -EPDK, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri…

  • Yazı boyutu
Enerji piyasasında lisans ve iptaller
  -EPDK, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri…

Enerji piyasasında lisans ve iptaller -EPDK, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 21 şirkete lisans verdi, 4 şirketin lisansını ise sona erdirdi -Kurum ayrıca, Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 1, Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 10 ve Sıvılaştırılmış Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ise 1 şirkete lisans verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 21 şirkete lisans verdi, 4 şirketin lisansını ise sona erdirdi.
     Kurumun, konuya ilişkin duyuruları, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
     Buna göre, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'nun ilgili kararlarıyla, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde 21 şirkete, değişik tesisler ve süreler için çeşitli lisanslar verildi.
     Bu kapsamda Gökakım Elektrik Üretim AŞ, Darıveren Enerji Elektrik Üretim AŞ, Şah Enerji Üretim Ltd. Şti, Akşar Enerji Elektrik San. Ve Tic. Ltd. Şti, Hidro Enerji Elektrik Üretim Sanayi AŞ, Pamuk Elektrik Üretim Ticaret ve Sanayi Ltd. Şti, Generji Elektrik Üretim Ltd. Şti, IC İçtaş Elektrik Üretim AŞ, Agen Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi AŞ, İftelan Elektrik Üretim AŞ, Bağcı Elektrik Üretim AŞ, İn-Altı Termal Turizm Sağlık Tekstil Gıda ve Temizlik Maddeleri San. ve Tic. Ltd. Şti, Mersan Enerji Üretim Endüstri San. ve Tic. Ltd. Şti, Değirmenyanı Enerji Üretim ve Ticaret AŞ ve Kanyon Yenilenebilir Enerji Üretim Ticaret AŞ çeşitli süreler için üretim lisansı, Abalıoğlu Yem Soya ve Tekstil Sanayi AŞ ile Teksmak Makina Tekstil Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti otoprodüktör lisansı, Doğuş Enerji Toptan Elektrik Ticaret AŞ, Danske Commodities Turkey Enerji Ticaret AŞ, Bosphorus Gaz Corporation AŞ ve Ecesen Elektrik Enerjisi Toptan Satış Ltd. Şti ise toptan satış lisansı aldı.
     Yeşil Mavi Elektrik Üretim Ltd. Şti, Niksar Enerji Üretim Ltd. Şti, Damlapınar Elektrik Üretim Sanayi ve Ticaret AŞ ile Yaşam Enerji Elektrik Üretim Pazarlama Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'nin ise belirli tesislere ilişkin üretim lisansları sona erdirildi.
     Doğal Gaz Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde Energist Gaz AŞ'ye de 20 Eylül 2012 tarihinden itibaren 10 yıllık doğalgaz toptan satış lisansı verildi.
    
     -Petrol lisansları-
    
     Parkoil Petrol Ürünleri Taşımacılık Sanayi ve Ticaret AŞ, Ozan Enerji LPG Akaryakıt Dağıtım ve Nakliye Ticaret AŞ, Samanyolu Enerji Nakliyat Petrol ve Sanayi Ticaret Ltd. Şti, Molaver Akaryakıt Dağıtım Taşımacılık İnşaat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, Cv Yapı İnşaat Petrol Nakliye Hafriyat Taahhüt Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ve Pars Petrol Madeni Yağlar İthalat İhracat Pazarlama Sanayi ve Ticaret AŞ Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde dağıtıcı lisansı, Askar Akaryakıt Dağıtım ve Pazarlama Ltd. Şti, Bake İnşaat Taahhüt Ticaret Sanayi Ltd. Şti. ihrakiye teslimi lisansı Golteks Petrol ve Kimya Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti ile Akoni Kimya İnşaat Petrol Ürünleri Üretim Pazarlama Ticaret ve Sanayi AŞ ise madeni yağ lisansı aldı.
     Kurul, aynı yönetmelik hükümleri kapsamında Aves Depoculuk ve Antrepoculuk Hizmetleri AŞ'nin depolama lisansının, Garanti Beziryağı Sanayi ve Ticaret AŞ'nin ise madeni yağ lisansının sona erdirilmesine karar verdi.
     Sıvılaştırılmış Petrol Piyasası Lisans Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde ise Kaleli Bestgaz İnşaat Nakliye Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti'ye LPG dağıtıcı lisansı verilmesi kararlaştırıldı.
    
    
    

Bu haberi 96 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir