Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan Siyah Kalem AŞ'ye ek süre -Kurul, Kuzey Irak'tan doğalgaz…

  • Yazı boyutu
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan Siyah Kalem AŞ'ye ek süre
  -Kurul, Kuzey Irak'tan doğalgaz…

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan Siyah Kalem AŞ'ye ek süre -Kurul, Kuzey Irak'tan doğalgaz ithal etmek isteyen Siyah Kalem Doğalgaz İthalat, İhracat ve Ticaret AŞ'ye 31 Aralık 2013'e kadar ek süre verdi

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), Kuzey Irak'tan doğalgaz ithal etmek isteyen Siyah Kalem Doğalgaz İthalat, İhracat ve Ticaret AŞ'ye gerekli evrakları tamamlaması için 31 Aralık 2013'e kadar ek süre verdi.
     EPDK'dan alınan bilgiye göre, Kuzey Irak yönetimi ile uzun vadeli doğalgaz alım satım sözleşmesinin imzalanmasına yönelik müzakere sürecinin tamamlanmasının zaman aldığını belirterek ek süre talep eden Siyah Kalem Doğalgaz İthalat, İhracat ve Ticaret AŞ'ye, Kurul 31 Ocak 2013 tarihine kadar ek süre vermişti.
     Bu sürenin de sona ermesi ve şirketin yeni ek süre talep etmesi üzerine konuyu dünkü toplantısında görüşen Kurul, şirkete lisans alabilmesi için gerekli evrakları tamamlaması adına 31 Aralık 2013'e kadar ek süre verdi.
     Siyah Kalem Doğalgaz İthalat, İhracat ve Ticaret AŞ, Kuzey Irak'tan 2014'de 0,7 milyar metreküp, 2015'te 1,5 milyar metreküp, 2016'da 2,5 milyar metreküp, 2017-2031 yılları arası için yıllık 3 milyar metreküp, 2032'de 3,1 milyar metreküp ve 2033 yılı için ise 3,2 milyar metreküp doğalgaz ithalatı amacıyla başvuruda bulunmuştu.
    
    
    

Bu haberi 212 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir