Enerji Bakanı Yıldız Libya'da -Enerji Bakanı Taner Yıldız: -"Geçmişte Libya'nın yanında olduk,…

  • Yazı boyutu
Enerji Bakanı Yıldız Libya'da
  -Enerji Bakanı Taner Yıldız:
  -"Geçmişte Libya'nın yanında olduk,…

Enerji Bakanı Yıldız Libya'da -Enerji Bakanı Taner Yıldız: -"Geçmişte Libya'nın yanında olduk, bugün de, yarın da yanındayız" -"Türkiye, kamu ve özel ayrımı yapmaksızın inşaat, alt yapı ve enerji sektörlerinden girişimcileriyle Libya'nın yanında olacak" -"Enerji politikalarımızı hep beraber oluşturacağız"

Enerji Bakanı Taner Yıldız, Türkiye'nin, Libya'nın her zaman yanında olacağını belirterek, "Türkiye kamu ve özel ayrımı yapmaksızın inşaat, alt yapı ve enerji sektörlerinden girişimcileriyle Libya'nın yanında olacak. Enerji politikalarımızı hep beraber oluşturacağız" dedi.
     Resmi temaslarda bulunmak üzere Libya'da bulunan Bakan Yıldız, ülkenin Petrol Bakanı Abdulhadi el-Arusi ile bir araya geldi. Toplantı sonrasında Arusi'yle ortak basın toplantısı düzenleyen Yıldız, "Geçmişte Libya'nın yanında olduk, bu gün de yanındayız, yarın da yanındayız" dedi.
     Libya'da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Yıldız, "Sorunlarını tamamen aşmış ve süratle problemlerinin üstesinden gelmiş bir Libya'yı canı gönülden temenni ediyoruz. Türkiye, kamu ve özel ayrımı yapmaksızın inşaat, alt yapı ve enerji sektörlerinden girişimcileriyle Libya'nın yanında olacak. Enerji politikalarımızı hep beraber oluşturacağız. Her iki kardeş ülkenin meyvelerini birlikte toplayacağı önemli bir ziyaret, toplantı yaptık" diye konuştu.
     Libya Petrol Bakanı Arusi ise, Libya'ya tarihi, kültürel ve dini bağlarla bağlı Türkiye'nin enerji bakanını ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, "İki ülke arasındaki iş birliğinin geliştirilmesine yönelik düzenlenen bu ziyaretin, Libya'nın, Türkiye'nin tecrübesinden istifadesine vesile olmasını temenni ediyoruz" şeklinde konuştu.
    
    
    

Bu haberi 201 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir