Endeks tepki alımlarıyla 60 bin puan seviyelerinde -Avro/dolar paritesi düşerken İspanyol faizleri…

  • Yazı boyutu
Endeks tepki alımlarıyla 60 bin puan seviyelerinde
  -Avro/dolar paritesi düşerken İspanyol faizleri…

Endeks tepki alımlarıyla 60 bin puan seviyelerinde -Avro/dolar paritesi düşerken İspanyol faizleri yükseliyor

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksinin açılışın ardından gördüğü en düşük 59.726,22 puan seviyesinden gelen tepki alımlarıyla bu dakikalarda tekrar 60.000 puan seviyelerine yükselerek, 59.900 - 60.050 aralığında yatay hareket ettiği görülüyor.
     Suriye ile yaşanan gerginliğin ardından güne yaklaşık yüzde 1 oranında değer kaybıyla başlayan İMKB 100 endeksi, gelen tepki alımlarıyla bu dakikalarda 60.023,08 puan seviyelerinde bulunurken, hisse senetleri önceki kapanışa göre ortalama yüzde 0,71 oranında değer kaybetti.
     Analistler yurt içi gelişmelerin yanı sıra uluslararası piyasaların da negatif seyrettiğini, dolayısıyla tepki alımlarının sınırlı kalabileceğini belirtiyorlar. Avro/dolar paritesinin tekrar 1,25'in altına gerilediğinin altını çizen analistler, İspanya'da 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 6,36 seviyelerine kadar geriledikten sonra yükselişe geçerek tekrar yüzde 6.49 seviyesinin üzerine yükselmesinin de piyasaları olumsuz yönde etkilediği belirtiliyor.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir