Endeks, PPK kararının ardından banka hisseleri önderliğinde 60.500'e yükseldi

  • Yazı boyutu
Endeks, PPK kararının ardından banka hisseleri önderliğinde 60.500'e 
yükseldi

Endeks, PPK kararının ardından banka hisseleri önderliğinde 60.500'e yükseldi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi, 2. seansta Para Politikası Kurulu kararlarının ardından 60.000 direncini aşarak 60.500 sınırına yükseldi.
     Merkez Bankasının TL zorunlu karşılıklarının döviz cinsinden tutulabilen kısmını yüzde 45'ten yüzde 50'ye altın olarak tutulabilen kısmını ise yüzde 20'den yüzde 25'e yükselttiği ve para politikasında esnekliğin devam ettirileceğine yönelik açıklaması sonrasında özellikle banka hisselerinin 3'lere yaklaşan yükselişleri dikkati çekiyor.
     Banka hisselerindeki yükselişle ilgili, Merkez Bankası'nın yaptığı bu düzenlemelerle hem bankaların elinin rahatladığını hem de piyasaya ek likidite sağlanacağını belirten uzmanlar, bu dakikalarda bankacılık endeksinin yüzde 2,40 oranında yükseldiğini ve bunun endeks üzerinde olumlu yönde etkisiyle İMKB 100 endeksinin 61.000 direncine yönelebileceğini kaydediyorlar.
    
    
    

Bu haberi 146 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir