Endeks özellikle Doğan Grubu hisselerindeki satışlarla eksiye geçti

  • Yazı boyutu
Endeks özellikle Doğan Grubu hisselerindeki satışlarla eksiye geçti

Endeks özellikle Doğan Grubu hisselerindeki satışlarla eksiye geçti

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi yükselişle açıldıktan sonra gördüğü en yüksek 67.507,09 puandan özellikle Doğan Grubu hisselerinde görülen sert satışlarla eksiye geçti.
     Bu dakikalarda önceki kapanışa göre 160,33 puan ve yüzde 0,24 oranında kayıpla 67.047,89 puanda bulunan İMKB 100 endeksinin düşüşü için analistler banka hisselerindeki kar satışlarıyla birlikte Doğan Holding hissesinin önceki güne göre yaklaşık yüzde 10 oranında değer kaybetmesinin de etkisinin olduğu belirtiyor.
     Doğan Holding hissesi önceki gün kapanışına göre yüzde 9,87 oranında kayıpla taban olurken, Doğan Yayın Holding de 0,60 lira ile tabanı gördükten sonra bu dakikalarda yüzde 6 değer kaybıyla 0,63 liradan işlem görüyor. Doğan Grubu'na ait diğer İMKB'de işlem gören şirketlerden Hürriyet Gazetesi de yaklaşık yüzde 6 değer kaybıyla 0,79 lira olurken, Doğan Gazetecilik hisseleri ise yüzde 3,77 gerileyerek 1,53 lira oldu.
     Doğan Holding'in piyasa değeri dün 2 milyar lira seviyesindeyken bugün ilk seanstaki değer kaybıyla 1,8 milyar liraya geriledi.
    
    
    

Bu haberi 141 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir