Endeks Bullard'ın açıklamalarının ardından eksiye geçti -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan…

  • Yazı boyutu
Endeks Bullard'ın açıklamalarının ardından eksiye geçti
  -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan…

Endeks Bullard'ın açıklamalarının ardından eksiye geçti -Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert: -" Bullard'ın varlık alım programlarına karşı olması yeni bir durum değil"

İMKB 100 endeksi St. Louis FED Başkanı Bullard'ın açıklamalarının ardından satış baskılarının artması ile önceki güne göre yaklaşık 100 puanlık kayıpla 66.000 seviyelerine geriledi.
     Bullard, son açıklanan makro ekonomik verilerin FED'in büyük bir adım atmasını gerektirmediğini ve ekonominin güçlenmeye işaret ettiğini söyledi.
     Bullard'ın açıklamaları üzerine değerlendirmede bulunan Garanti Yatırım Stratejisti Tufan Cömert, açıklamanın ardından piyasalarda, parasal genişlemenin üçüncü adımına (QE3) yönelik kaygılarla hafif bir satış görüldüğünü belirtti. Bullard'ın varlık alım programlarına karşı olmasının yeni bir durum olmadığını ifade eden Cömert, şunları kaydetti:
     "Daha önce de Bullard, FED'in elinden gelen her şeyi yapmış olduğunu ve yeni alım programının işe yaramayacağını düşündüğünü ifade etmişti. Buna ek olarak Bullard'ın, Fed Açık Piyasa İşlemleri Komitesi (FOMC) içinde oy hakkı bulunmadığını da belirtelim."
    
    
    

Bu haberi 129 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir