Endeks banka hisselerindeki düşüşlerin etkisiyle 72 bin puanın altına geriledi

  • Yazı boyutu
Endeks banka hisselerindeki düşüşlerin etkisiyle 72 bin puanın altına 
geriledi

Endeks banka hisselerindeki düşüşlerin etkisiyle 72 bin puanın altına geriledi

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi özellikle banka hisselerindeki satıcılı seyrin etkisiyle 72.000 puanın altına geriledi.
     Rekabet Kurumu'nun bankalara yönelik yaptığı inceleme ile ilgili haber ve açıklamalar bankalara ceza verilebileceği düşüncesiyle satış baskılarını artırdı. Bankacılık endeksi önceki güne göre yüzde 1,29 oranında değer kaybederken şu dakikalarda en fazla düşen büyük banka hisseleri yüzde 1,86 ile Vakıfbank, yüzde 1,73 ile Yapı Kredi Bankası, yüzde 1,61 ile Garanti Bankası ve yüzde 1,38 ile Akbank olarak sıralandı.
     Güne 72.500 seviyelerinden başlayan İMKB 100 endeksi banka hisselerindeki düşüşlerin etkisiyle en düşük 71.886 puana kadar geriledikten sonra şu dakikalarda 72.000 puan seviyesinde dengelenme çabasında.
     Rekabet Kurumu, bankalara yönelik yapılan inceleme ile ilgili yaptığı açıklamada yazılı savunmaların alındığını ve sözlü savunma safhasına geçildiğini ve nihai kararın 2013 Mart ayına sarkabileceğini belirtti.
    
    
    

Bu haberi 140 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir