Endeks banka hisseleri önderliğinde 69 bin puanın üzerinde

  • Yazı boyutu
Endeks banka hisseleri önderliğinde 69 bin puanın üzerinde

Endeks banka hisseleri önderliğinde 69 bin puanın üzerinde

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası (İMKB) 100 endeksi 6 Mayıs 2011 tarihinden bu yana ilk kez 69 bin puanın üzerini gördü.
     İMKB 100 endeksi kredi derecelendirme kuruluşlarının Türkiye'nin notunu artırabileceği yönündeki beklentilerin açıklanan ağustos ayı cari açık verisinin ardından artmasıyla 69.071,74 puana kadar yükseldi.
     Bu dakikalarda önceki kapanışına göre yaklaşık 600 puanlık yükseliş kaydeden İMKB'de hisse senetleri ortalama yüzde 0,84 oranında değer kazandı. Analistlerin dikkat çektikleri 69.400 direncine doğru yükselişine devam eden İMKB 100 endeksinde lokomotif görevini yine banka hisseleri yapıyor. Bankacılık endeksi bu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,60 oranında yükselirken yıl başından bu yana bakıldığında getirisi yüzde 50'ye yaklaştı.
     Sınai endeksinin bugünkü getirisi ise yüzde 0,40 ile sınırlı kalırken yıl başından bu yana getirisi yüzde 20 seviyelerinde gerçekleşti.
    
    
    

Bu haberi 128 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir