Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu: -"Bugün dünyada 200 milyon yeni iş…

  • Yazı boyutu
Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu:
  -"Bugün dünyada 200 milyon yeni iş…

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu: -"Bugün dünyada 200 milyon yeni iş imkanına ihtiyaç duyuluyor ve bu rakam sekiz sene sonra 500 milyona ulaşacak" -Endeavor Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Sabancı Dinçer: -"Girişimcilerimize uygun teminat koşulları, uzun vade ve düşük faizli kredi imkanı sağlıyoruz"

Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, bugün dünyada 200 milyon yeni iş imkanına ihtiyaç duyulduğuna ve bu rakamın sekiz sene sonra 500 milyona ulaşacağını bildirdi.
     Merkezi New York'ta bulunan, 17 ülkede faaliyet gösteren, iş dünyasının önde gelen isimleri tarafından kurulan ve ekonomik gelişime ivme kazandırmak amacıyla etkin girişimcileri tespit edip destekleyen Endeavor Derneği'nin "Endeavor 45. Uluslararası Seçim Paneli" etkinliği İstanbul'da gerçekleştirildi. 1-3 Ekim 2012 tarihleri arasında düzenlenen Uluslararası Seçim Paneli'nde 12 şirketi temsilen 19 kişi Endeavor Girişimcisi seçildi.
     Endeavor Gala Gecesi'nde konuşan Endeavor Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, şunları kaydetti:
     "Bugün dünyada 200 milyon yeni iş imkanına ihtiyaç duyuluyor ve bu rakam sekiz sene sonra 500 milyona ulaşacak. Ekonomik kalkınmaya ve istihdam yaratmaya en büyük araç girişimciliktir. Endeavor olarak biz sürdürülebilir ekonomik büyümede kilit öneme sahip, yüksek büyüme potansiyeli olan ve binlerce kişiye istihdam sağlayan Yarının Büyük İşletmelerine (YABİ) Etkin Girişimciler diyoruz ve onları bulup destekliyoruz. Çünkü bu Etkin Girişimciler Dünya Bankası araştırmasına göre girişimci averajından 5,4 daha hızlı büyümekte ve yaklaşık 30 kişilik daha fazla istihdam yaratmaktadır. Son beş senede Endeavor Türkiye olarak 3 bin girişimci ile tanıştık. Bunlardan 29 şirketi temsilen 44 Etkin Girişimciyi Endeavor Girişimcisi seçtik ve destek vermeye devam ediyoruz. Gururla belirtmeliyim ki Endeavor Girişimcileri 2011 sonu itibari ile 290 milyon dolar ciro elde etmenin yanı sıra 2000 kişiye istihdam sağlamaktadır. Seçtiğimiz girişimcilerin bu başarılarını gördükçe doğru yolda olduğumuzu bir kez daha görmüş oluyorum."
     Endeavor Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi Suzan Sabancı Dinçer ise, "Akbank olarak Endeavor'ın kuruluşundan bu yana yanında duruyor, bir projede beraber yer alıyor ve misyonuna inanıyoruz. Bu doğrultuda Mayıs 2010 itibariyle Endeavor Girişimcilerine özel 41 milyon liralık bir kredi havuzu açtık ve girişimcilerimize uygun teminat koşulları, uzun vade ve düşük faizli kredi imkanı sağlıyoruz" dedi.
     Endeavor Girişimcilerinden yemeksepeti.com Kurucu Ortağı Nevzat Aydın da, "2007 yılında Endeavor Derneği ile iletişime geçtik. Endeavor'ın vizyonu ile bizim hedeflerimizin aynı olduğunu gördük. Endeavor'ın mentorlük misyonu ile girişimci olmak isteyenlerin yolunu açmasında büyük bir rol oynuyor. Endeavor sayesinde yemeksepeti.com olarak Endeavor ağındaki birçok dünyaca ünlü girişimci, yatırımcı ve sektör liderleriyle bir araya gelme, iş olanakları yaratma fırsatı bulduk. Bunun güzel örneklerinden biri Endeavor'ın yönlendirmesiyle 2010 senesinde ABD Başkanı Obama'nın Başbakanlık Girişimcilik Zirve'sine katılmamızdır" değerlendirmesini yaptı.
    
     -"Endeavor Girişimcisi seçilen tüm girişimciler, yüksek büyüme potansiyeline sahip"-
    
     Koç Holding Yönetim Kurulu Üyesi Ali Koç, tüm girişimcilere ihtiyaç duydukları her konuda danışmanlık yapmaya hazır olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
     "Panele katılan girişimciler rol model potansiyelleri, iş fikirleri, sürdürülebilir ve ölçeklendirilebilir iş modelleri, bulundukları sektöre getirecekleri yenilikler ve hem kendi bölgeleri hem de global anlamda ekonomik kalkınmaya ve istihdam yaratmaya katacakları güç ve etkiye göre değerlendirildiler. Endeavor Girişimcisi seçilen tüm girişimciler, yüksek büyüme potansiyeline sahip. Endeavor'ın kendilerine sunacağı hizmetler çerçevesinde bu potansiyellerine ulaşmada büyük fırsat ve kolaylıklara sahip olacaklar. Endeavor'ın çok kuvvetli bir insan kaynağı var. Girişimcilerine yalnızca finansal sermayeye erişim olanakları değil, aynı zamanda paha biçilemez bir manevi sermaye sunuyor. Endeavor rehberi çok nitelikli, kendini kanıtlamış iş adamları, akademisyenler, girişimciler ve liderlerden oluşuyor ve hepsi seçilen girişimci şirketlere her türlü danışmanlık desteği vermeye hazır."
     Endeavor Türkiye'nin Nisan 2011'den itibaren Yönetim Kurulu; Özcan Tahincioğlu başkanlığında Ali Koç, Alp Saul, Bülent Çelebi, Ebru Özdemir, Ersin Akarlılar, Ferit Şahenk, Hayri Çulhacı, Işık Keçeci Aşur, Mahmut Ünlü, Murat Özyeğin, Mustafa Say, Özcan Tahincioğlu, Suzan Sabancı Dinçer, Vuslat Doğan Sabancı ve Onursal Üye Selçuk Yorgancıoğlu'ndan oluşuyor.
    
    
    

Bu haberi 150 kişi okudu

Ziyaretçi yorumları

Lütfen bekleyiniz...
Toplam 1000 karakter

Diğer Haberler

e-Sirket.com, Nette İnternet Teknolojileri Bilişim Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.’nin Tescilli Markasıdır. © 2006 e-Sirket.com Tüm Hakları Saklıdır.
Sitemizde yer alan yazı, resim ve haberler izinsiz ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.
e-Sirket.com bir nette interactive projesidir Hata bildir